Novinky

Festival mladého umění zakončí již čtvrtý Český tučňák

Slavnostnímu vyhlášení výsledků předcházel festival mladého umění, který proběhl 7.-10. listopadu 2012 v holešovické La Fabrice v Praze. V rámci programu byla i letos k vidění všechna soutěžní díla z kategorií Mladé Výtvarno, Mladá Hudba, Mladý Film a Mladé Divadlo. Součástí čtyřdenního festivalu v pražské La Fabrice byl již tradičně i doprovodný program, ve kterém vystoupila řada dalších umělců, a to nejen těch začínajících. Přesný program festivalu najdete na oficiálních stránkách.

Slavnostním večerem bude provázet bavič a moderátor Lukáš Pavlásek a ani letos nebudete ochuzeni o zábavné spoty z produkce Luboše Veselého (Petr Oplatka) a Alana Kormorána (Vojtěch Kotek). Nebude chybět ani vystoupení Ondřeje Brzobohatého, který pro ceremoniál zkomponoval hudbu, a Terezy Černochové, která je již tradičním hlasem Tučňáka. Spolu s Matthew Ruppertem a Ondřejem Brzobohatým totiž v roce 2011 nazpívala „tučňákovskou“ hymnu.

100 000 Kč pro vítěze z každé kategorie

Také letos se soutěží o Tučňáka ve čtyřech kategoriích. Nad každou z nich má záštitu jeden z patronů. V kategorii Mladá Hudba je to Matthew Ruppert, Mladé Výtvarno reprezentuje Aleš Najbrt, Jakub Kohák je patronem Mladého Filmu a Mladé Divadlo má pod palcem Jiří Lábus. Každý z těchto patronů se navíc představí v netradičních rolích ve spotech, které budou promítány v průběhu večera. Těšit se tak můžete třeba na Aleše Najbrta coby Sněhurku nebo Jiřího Lábuse jako Babu Gagu.

V každé kategorii je nominováno pět umělců, které vybrala odborná porota tvořená z patronů a dalších uznávaných osobností kultury jako je Maxim Velčovský, Milan Cais nebo třeba Lenka Dusilová. O vítězích, kteří obdrží karbonovou sošku a 100 000 Kč, už ale rozhodne veřejnost. Hlasovat pro své favority můžete na oficiálních stránkách.

Pro více informací navštivte web.