Novinky

Lucerna Music Bar opanují v březnu Mumford & Sons

Kvartet pocházející z Londýna funguje od roku 2007 a tvoří jej Marcus Mumford (zpěv, kytara, bubny, mandolína), Ben Lovett (zpěv, klávesy, akordeon, bubny), Winston Marshall (zpěv, banjo, dobro) a Ted Dwane (zpěv, basa, bubny, kytara). V témže roce natočili své první EP s názvem Love Your Ground a začali vydatně koncertovat po Velké Británii.

Po dvou letech vydali své první velké album s názvem Sigh No More, které již krátce po vydání získalo obrovskou popularitu a hudebníkům přineslo úspěchy i na druhé straně oceánu. Jejich sláva rostla, z klubů se Mumford & Sons přesunuli do větších sálů a nominace na nejrůznější hudební ceny na sebe nenechaly dlouho čekat. Kapela mimo jiné v roce 2010 získala australskou hudební cenu ARIA pro nejpopulárnějšího zahraničního umělce a v roce 2011 také cenu BRIT Awards za nejlepší britské album. Singly Little Lion Man nebo The Cave přispěly k několikanásobné platině, a to jak v rodné Anglii, tak i v USA.

Novou desku začali Mumford & Sons připravovat během loňského roku. Nahrávání probíhalo v americkém Nashvillu a dle slov kapely jim tvůrčí atmosféra tohoto města se skládáním nových skladeb velmi pomohla. Producentem se stal stejně jako v případě debutové nahrávky Markus Dravs. Deska, která vyšla 21. září, zachycuje Mumford & Sons ve skvělé formě. Některé skladby byly nahrány živě a album obsahuje písničky pro tuto formaci typické – jak romantické balady, tak i rychlejší skladby. Jako první singl byla vybrána skladba I Will Wait, která si výborně vede v žebříčcích po celém světě. Dle vlastních slov jsou členové Mumford & Sons rádi, že deska vyšla a mohou tak vyrazit na turné, protože koncertování je baví a fanoušci si jejich energické koncerty opravdu užívají.

Ti v České republice se o tom budou moci přesvědčit 6. března 2013 v pražském Lucerna Music baru.