Novinky

Insect Elektrika: Nejvíc nás posunulo vydání na Fruchtu a Lád’ův účes.

Projekt Insect Elektrika jste založili už v roce 2002. Co je podle Vás největším posunem nebo událostí za celou dekádu?

Nejvíc nás posunulo vydání na Fruchtu a Lád’ův účes.  A událostí bylo rozhodně hraní v Leipzigu v Distillery clubu.

Jak se vám daří vydávat na labelech po celé Evropě? Vybíráte si oblíbená vydavatelství a kontaktujete je, nebo se ozývají sama? A přibližte nám prosím label Frucht, u kterého jste zakotvili.

Labely nás už kontaktují sami - i z těch, kde přímo chceme vydávat. Nabídek je hodně, ale většinou jsou to úplně nové labely, které nemají co nabídnout, tak toho hodně odmítáme.


S Fruchtem to bylo super, ozval se jednoho dne Frankie Gonzalez (Splatter), že o nás slyšel někde na tour v USA a že se chce sejít a pokecat. Tak přijel do Prahy, vypili jsme hektolitry vína, poslechli muziku a on jako „entusiasta“ říká, že nás chce na Frucht. V tu chvíli byl Frucht v plenkách, ale už to měli tak parádně připravené, že jsme z toho byli „entusiasmo“!

A jaké labely máte rádi jako posluchači?

Rádi si poslechnem věci, co vydávájí Items & Things, nebo nový label Lethal Script. Jinak čas od času vycházejí zajímavé věci i zdarma, před pár dny dal například ke stažení svoje nové album Frantík Aedicule a je to parádní poslech.


Vaše party Bubbles funguje už pět let – jak vybíráte tuzemská i zahraniční jména, která na akci vystoupí? Jak se za pět let vyprofilovalo vaše publikum?

Párty Bubbles má momentálně pauzu. Hledáme ten správný prostor. Nicméně hosty jsme si vybírali většinou naše oblíbené producenty a jsme sami překvapeni, jak dobrá jména se nám povedlo za ta léta zabookovat. Z domácích ty, jejichž set se nám někde líbil.

Bez jakého zařízení byste se při hraní neobešli?

Dříve jsme hrávali živě ze syntezátorů, ale bohužel je to na ně moc náročné, přeprava, vlkost a kouř i nahodilé nebezpečí. A zároveň za to nedostáváme tolik, aby to za to riziko stálo. Tak používáme kontrolery a notebooky, Akai Apc 40 a 20 + K2 kontrol.   

Inklinujete k temnějším a tajuplnějším podobám minimalu s důrazem na zvukové detaily a efekty. Přemýšlíte cíleně o tom, jak má Vaše hudba znít, nebo ji tvoříte intuitivně?

Je to od obojího trochu, když jdem na to, tak tušíme, co za track chcem udělat, jestli něco tanečnějšího, nebo spíš bláznivej valivej track. Pak už se necháváme unést jízdou na mašinkách.

Pod vaši producentskou činnost spadají i remixy. Je někdo, koho si přejete zremixovat v budoucnosti, nebo se to děje spíš nahodile?

Chtěli bychom určitě zremixovat Andyho Martina. To je tak vše. Remixy děláme, protože si to labely přejí, ale radši bychom jich dělali co nejmíň.

Jak se připravujete na živé sety a do jaké míry naživo improvizujete?

Máme naše tracky rozkouskované na malé části a z těch pak na místě tvoříme. Tracky zní živěji, protože si breaky a nájezdy můžeme vystřihnout, kdy chceme - podle reakcí publika.

 

Insect Elektrika Facebook

Insect Elektrika Soundcloud

Insect Elektrika Resident Advisor