Novinky

Těšínský jazzový festival přiveze Bártu, elektro-swing a spoustu tance

Jazzová přehlídka na pohraničí se tentokrát rozhodla vsadit na program plný jazzových variací. Kromě hvězdného Dana Bárty a věrného Robert Balzar Tria pozvali organizátoři také řádku slušně tanečních záležitostí. Z doprovodného programu vyniká především naučně-taneční večer v režii Martina Mikuláše (16.11. - Jazzklub, Český Těšín), který po přednášce „Music and DJs“ předvede teorii v funk-soul-jazzové praxi s DJ kolegou Cashmeerem.

Polské formace se představí 23.11. v podvečerních a večerních hodinách v Cieszynském Domu Narodowem. Tomasz Pala Quartet bude preludovat v jazzových aranžích známé filmové melodie a Boba Jazz Band zase prolítnou jazzovou abecedu od slavných amerických scén až po dixie nebo modernu. Páteční noc se poté rozhoří horečka s elektro-swingem.

Podívejte se na celý program festivalu

V sobotu bude v hlavním programu po Danovi Bártovi také ještě na co tančit. Hlavní sál kulturního těšínského střediska rozpumpuje Gipsy Groove Štěpána Markoviče, jehož hlavní devízou je urputná energie. A kdo nedá přednost místním bardům Jazz Q, sejde do útrob Jazzklubu na Maradonu Jazz Sound System, kteří vybírají to suverénně nejlepší z lehce jazzových lahůdek. Od latin po oldschool nevyjímaje boogie woogie jejich příslib zní: „To nebude koncert, to bude mejdan!

Více informací na www.kassct.cz

Na všechny akce pořádané v KaSS "Střelnice" je možné zakoupit akreditaci v hodnotě 400,- Kč (akreditace zahrnuje Music and DJs, Electro Swing Night a hlavní program festivalu v sobotu 24.11.).

Vstupné na hlavní večer 24.11.2012 v KaSS “Střelnice: 250,- Kč (předprodej), 300,- Kč (na místě)

Vstupné na hudební přednášku s tanečním večerem “Music and Djs”: 80,- Kč

Vstupné na taneční večírek “Electro Swing Night”: 80,- Kč

Vstupné v předprodeji v Kulturním a společenském středisku “Střelnice” od 1. 11. 2012.