Novinky

Američané Xiu Xiu zahájí rekonstrukci kulturního centra Eleven

Kompletní rekonstrukce centra, za jehož dramaturgii bude zodpovědná produkční skupina Level B production (spravující brněnský klub Fléda), by měla být hotova na jaře roku 2013. „Chystaný Eleven club by měl nabídnout prostor pro koncerty, party, divadla i promítání. Inspiraci pro něj jsme hledali mezi Berlínskými kluby. Alternativní prostor Eleven poskytne kvalitně vybavené útočiště nezávislým promotérům a projektům, kteří doposud působili za hranicemi centra města,“ prozradil více provozovatel Lukáš Stara.

Xiu Xiu
Americké avantgardní duo z Kalifornie si svým experimentálním post-punkem vybudovalo silnou pozici mezi hudebními fajnšmekry. Xiu Xiu založil zpěvák a skladatel Jamie Stewart v roce 2000; od té doby balancují na hraně mezi popem a avantgardou, mezi vkusem a výstředností, mezi jemností a extrémem. Za svou kariéru prošla kapela mnoha personálními obměnami a vydávala mimo jiné i u Kill Rock Stars. Současná sestava se ale zdá nejsilnější. Naplno vyniká Jamieho skladatelský um a vizionářství. Poslední album Always hodnotil The Independent jako „magnificent“ a udělil mu 5 hvězd.


My Dead Cat
Brněnský kult. Kapela, byť vzešla z HC, dokázala vstřebat vlivy snad všech moderních stylů punku. Výsledkem je komplexní zvuk, strhující energie a tah na bránu. My Dead Cat nedávno vydali svou doposud nejpopovější desku Shortcut to hell, přes vzrůstající popularitu však nikdy nezradili své kořeny. Dodnes spoluorganizují DIY koncerty a angažují se v mnoha nezávislých projektech. Několik let jsou spojeni i s klubem Fléda, v němž pravidelně zkouší a také mnohokrát vystupovali.

Xiu Xiu (USA), My dead cat
Pátek 9. listopadu
Brno - Club Eleven
Vstupné: 180/220 – předprodeje Indies, Fléda-Báreček, smsticket.cz