Novinky

Rock Café Contest 2012 přivítá mladé kapely již v 8. základním kole

SOON DAY TO
Pražská pětičlenná formace, která se rozjížděla na jednoduchých punkových melodiích a nyní se snaží přimíchat do toho trochu angažovaného indie rocku.

HIGH SOCIETY
Mladá pop-rocková kapela, která hraje něco málo přes rok. Za svoji krátkou působnost stihli skončit na 2. místě pro ČR v mezinárodní soutěži Emergenza, hrát na festivalech Rock for People a Sázava Fest, dostat klip do TV Óčko a vydat EP.

NOTES FROM PRAGUE
Hip-Hop alternative parta z Prahy byla založena roku 2001 rapperem Antwim a režisérem skateboardingových videí Davidem Chvátalem jako pilotní hudební projekt sk8 videomagazínu Praha 2000 - 2003. Ihned zaujala komunitu svým syrovým undergroundovým zvukem. Ve stejnou dobu se k nim přidal Davidův bratr Michal (dále Maykee) a DJ Negative, aby vytvořili plnohodnotnou hip-hopovou skupinu. Roku 2002 vyšlo s podporou labelu Sub Beats debutové album The Script Of Both Elements.
O 2 roky později vzniklo s pomocí Paranormalz album Same Place, které tentokrát oslovilo už mnohem širší publikum a zahostovali na něm interpreti jakými jsou LA4, Dr. Kary nebo Dannie. K tomuto albu byly také natočeny 2 videoklipy, konrétně pro tracky Recovered Experience aSame Place. Po tomto albu se NFP rozhodlo rozšířit svůj potenciál o živou kapelu. Bicí, basa a kytara doplňují elektronické podklady Maykeeho a tím vytváří nový, specifický zvuk s prvky rapcore a tvrdého rapu. V NFP se během posledních 4 let vystřídalo několik členů včetně zpěvačky Noemi, která hostovala v rádiovém hitu Chasing Space a skladbě Still On. Oba tracky byly doplněny roku 2008 a 2009 videoklipy od Davida. Od roku 2010 je stálou zpěvačkou skupiny Tamara, pocházející z undergroundových kruhů skateboardingové subkultury. V listopadu 2011 vydala skupina třetí album s názvem Inconsistent Frames.

Rock Café Contest

Pátek 26.10.2012 od 19:30
Praha -  Rock Café
vstupné 50,-