Novinky

Donots (d), 3 colours red (uk), Stepson (cz), 20.3., Rock café

Stepson.jpg Ve čtvrtek 20.3. se v rámci své letošní tour v pražském Rock café zastavili oblíbení němečtí skatecoráří Donots, kterým byli oporou Angličani 3 colours red a domáci Stepson a pokud někdo pochyboval o tom, jestli tento koncert bude stát za to, tak zcela zbytečně. Všechny tři soubory totiž dostály své pověsti kapel, jejichž živá vystoupení jsou neopakovatelná.

Jako první vystoupili (s více než třičtvrtěhodinovým zpožděním) strakoničtí melo/skate punkeři Stepson, aby náležitě rozproudili už na počátku koncertu slušně zaplněný klub. Bohužel, úvod jejich části byl poznamenán špatným nazvučením, kdy byl frontman Lukáš méně slyšet, než jeho kolegové, zpívající doprovodné vokály. Po prvních dvou písních se však zvuk vylepšil a Stepson mohli v klidu dohrát svůj velmi krátký set, který byl prodloužen i o nadšenými fanoušky vynucený přídavek (cover od Misfits, který se objevil na kompilaci Sk8 at all hazards).

Druzí na programu byli londýnští indie-rockoví rebelové 3 colours red (3CR). Nelehký úkol udržet si pozornost předcházející kapelou namlsaného publika se pro ně zdál být hračkou a za své melodické, avšak tvrdé písně sklidili zasloužený potlesk všech přítomných. Jediným zklamáním bylo, když 3CR nevyslyšeli volání publika po přídavku. Ale časová tíseň je časová tíseň.

Donots.jpg Po 3CR násleovala nekonečná pauza, která se ovšem dala zpříjemnit pozorováním kmitajících pomocníků německých hlavních hvězd, kteří se vyrojili z přistaveného luxusního autobusu. Když už byly všechny náhradní kytary, programy písní, hromady ručníku a lahve s vodou i pivem rozmísťeny po celém pódiu, všechna světla zhasla a ozvaly se první tńy intra, publika se zhostila nepředstíraná radost, protože na řadu právě přišli mnichovští Donots. Vystoupení bylo zahájeno několika kousky z nového alba Amplify the good times, což byl pokyn pro dav přítomných ke sborovému zpěvu. Výbornou atmosféru tvořenou německým skatecorem ještě podpořily pódiové kreace celé kapely, zejména zpěváka Inga a šíleného kytaristy, punkera Guida. Ingo během koncertu stihl zkritizovat mistra Bushe a jeho bomby, pochválit "dóprou fódu", zaběhat si v kotli, trochu si popovídat s lidmi pod pódiem a došlo i na stage diving. Po zhruba čtyřicetiminutovém hraní přišla třiadvacátá hodina, která v Rock café většinou znamená konec produkce, ale tou dobou již k prasknutí nacpaný klub si přes rozsvícená světla vyžádal ještě dva přídavky.

Na svém pražském koncertu se Donots předvedli v tom nejlepším světle a oba předskokani se v žádném případě nenechali zahanbit. Lepší kombinace kapel by se na tento koncert asi těžko hledala.

Donots.jpg Donots.jpg Stepson.jpg
3cloursred.jpg 3cloursred.jpg