Novinky

Právě vychází: Zrní - Soundtrack ke konci světa

Zatímco slavnostní křest svého řadového alba Zrní chystají do Paláce Akropolis až na 22. prosince, společné album s VerTeDance pokřtí už tento čtvrtek 25. října v divadle Ponec, v závěru představení Kolik váží vaše touha?, které před nedávnem obdrželo ocenění Taneční představení roku.Spolupráce s holkama pro nás představovala úplně nový rozměr. Dřív jsme ke tvorbě písniček přistupovali víc tradičně a až díky nim jsme zjistili, že to dokážeme i jinak, absolutně spontánně,“ říkají Zrní, kteří pozitivně hodnotí i nedávnou spolupráci s Markétou Irglovou pro film Poslední z Aporveru.

Album Soundtrack ke konci světa na rozdíl od minulé desky Hrdina počítačový hry jde do světa původně nemělo být koncepční, ale koncept si kapelu nakonec našel. „Nemyslíme si, že bude konec světa. Ale téma jsme použili jako prostředek, životní hranu a zlom, který lidé řeší,“ vysvětlují Zrní.

Na své novince se Zrní nebáli jít s kůží na trh. Jak míní frontman kapely Honza Unger, každý chlap by si měl otevřeně přiznat, že je „malej nahatej kluk a nedělat ze sebe něco jinýho“. Dávat navenek najevo, co si myslí, že je správné. „My Češi si ze sebe častokrát umíme udělat srandu, ale bojíme se opravdově otvírat své emoce,“ říká. „Dneska je v naší společnosti tolik cynismu, že určitá naivita a opakování základní myšlenek je potřebné,“ uzavírá bubeník a akordeonista kapely Ondřej Slavík.