Novinky

Lichens zazáří ve Finalu

Koncert Lichens pořádali Silver Rocket už v únoru 2009 v Rubínu. Rob A. Lowe (ex – 90 Day Men) tenkrát přijel autobusem z Písku na Knížecí, v Polí pět nakoupil desky starejch českejch undergroundovejch kapel – a pak se v Rubínu nasměroval na východ (pokud si dobře pamatujeme) a předvedl neuvěřitelnou věc.

Lichens není muzika, na kterou jsme si zvykli. Vlastně to není ani moc muzika; je to báječný dobrodružství. Absolutní bezčasí, neohraničený žádnejma bariérama. Lowe pod názvem Lichens vydal zatím dvě „regulérní“ alba – obě na kultovním labelu Kranky. První dostalo název The Psychic Nature Of Being a vyšlo v roce 2005, zatím posledníOmns následovalo o dva roky později. Lichens ale vydal i spoustu podomácku vyrobenejch CD-R a pod svým „občanským“ jménem nahrává desky s Rose Lazar pro Thrill Jockey.

V posledních letech věnuje Lichens velkou část svý energie Om, jejichž v podstatě regulérním členem se nedávno stal. A jeho vliv na poslední desce Om Advaitic Songs je jasně patrnej. Lichens používá při tvorbě svejch zvukovejch monumentů podivuhodně zkreslenou kytaru, vlastní hlas i celej arzenál ambientních zvuků a šumů, jejichž vzájemný prolínání a doplňování se koncert od koncertu mění. Dlouhý kompozice působí až meditativním dojmem, ale pod zdánlivě monotónním povrchem hudba mocně pulzuje.

Před Lichens vystoupí 23. října ve Finalu po republice a prostoru volně rozptýlení Gurun Gurun s vlastním arzenálem zvuků a svojí představou o cestování časem. Start už v 19.30!

LICHENS (USA, Kranky)
support: GURUN GURUN (CZ)
Úterý 23. října 2012 od 19:30
Praha – klub Final

Vstup 180 Kč