Novinky

Dnešní FreeZone v Rock Café přivítá Neurotic Mass Movement

NEUROTIC MASS MOVEMENT (UK)
Z části elektronicko-rocková kapela, z části experimentální performance projekt z Londýna, sestávající ze spolupráce Davida a YIN Neurotic. Obrazoborectví v živém vystoupení zpěvačky YIN a Davidovo nekompromisní muzikantství společně s Hugo Santa Cruzem (basa) a Rebekkou Wilkens (housle a viola) podporuje a utváří osobitý zvuk kapely, která ve své tvorbě spolupracuje například s Einstürzende Neubauten nebo Noblesse Oblige.

Zažít NMM je surrealistický element, který se pohybuje na rozmlžených hranách definice toho, o čem rocková kapela je. Netečný kytarista ve stínech, který však odehraje sérii třpytivých, třesoucích se tónů, až se chvěje vzduch. Elektronika a efekty – spousta efektů – a rozcuchané kvílení s vokálem, který bičuje, jako náhlý déšť s bouří. Ale vše není ambientní typu Cocteau Twins. Někdy kapela přeruší atmosferické melodie a spustí drsnou rockovou dynamiku. Je téměř jasné, že se tu rodí nová kultovní kapela.

SENSEI (CZ)
Experimentálně „nepoetický“ a minimalistický electro-nintendo-projekt nejen hudebníhoteroristy Jana Krumphanzla. Drsné texty zamotané do ostnatého drátu. To je projekt SENSEI, který vystoupí na jednom pódiu před NEUROTIC MASS MOVEMENT v Rock Café. Jan Krumphanzl jako vždy rozhodně nikoho neušetří.

FreeZone: NEUROTIC MASS MOVEMENT (UK)
support: SENSEI (CZ) 
Středa 10. října od 20.30
Praha - Rock Café
Vstup zdarma/free entrance