Novinky

Pepe Deluxé promují novým klipem Super Sonic Sound System

Znalí alba Queen of The Wave snadno přečtou pointu klipu. To, co byste jinak museli sami nakombinovat díky vymoženostem fantastického, třífázového systému, Pepe Deluxé udělali za vás. V celém klipu se objevují kousky již realizovaného materiálu ze zmíněného alba – vůbec nejde o upravovaný sestřih. A stejně jako to rozhýbalo SSSS obchodní manažerku, rozdovádí to kohokoli jiného. Neomezenost stylů, žánrů, nadsázka a pubertální nadšení chytrolínů je zde u Pepe Deluxé zabaleno do dokonalé imitace socialistických kulis.

Reklamní zástěrku, dokonce až teleshoppingové ráže, si pro svůj klip vybrali i jiní vizionáři, The Brandt Bauer Frick Ensemble, Pepe Deluxé k tomu ale inklinují dlouhodobě. Akčním filmem představili Salami Fighting Association – pamatujte si, že základním projevem mužství je minimálně schopnost výroby válečné zbroje z uzenin. Singl A Night And A Day zase opepřili kouzelnickou podívanou a trochu surealisticky-mystickým návodem na nápoj snů. Všechna videa mají jedno společné: těží z retro vlny a vyjímají z ní dodnes funkční znaky. Podivné barvy (všimněte si barvy interiérů a svetrů), specifický střih, rozostřená kvalita, obrazy v obraze nebo tolik charakteristický textový prvek nápisů. Nemluvě o geniálních kosmických syntetických zvucích zdůrazňujících pohyblivé momenty!

U dvou posledních klipů za to může stejný režisér: Phillip Van. Ke Go Supersonic si navíc přizval kreativního producenta a režiséra Paula Malmstroma, který si např. pro aktivity emusic.com posvítil na efekt poslední desky M83. Grafická intermezza, návodná schémata a hlasový průvodce obrazem fungují i zde.