Novinky

HLAVA - nový brněnský multižánrový mikrofestival

První večer - v pondělí 8. října - se v čerstvě rekonstruovaném klubu Boro pod hlavičkou AVA kolektivu představí dvojice kapel. ORCHESTRA OF SPHERES z Nového Zélandu, kteří se proslavili koncertováním s Caribou a účastí na exkluzivním festivalu ATP Nightmare Before Christmas a tuzemský projekt TEVE & VJ KOLOUCH.

Druhý večer -  v pátek 12. října - přivítá taktéž nově zrekonstruovaný prostor KABINETU MÚZ obnovenou klubovou noc HEAVY MENTAL, která se po více než dvouleté pauze od poslední edice s Wolf Eyes nebo Belladonnakillz vrací do brněnských klubů. Tentokrát s dvojicí polských kolaborantů TSAR POLOZ & 8ROLEK, speciálně pro Heavy Mental vzniknuvším projektem JACQUES POPPER a zbytek večera v duchu přechozích kolaborací doplní zástupci CHERNOBYL KOLEKTIVU (Batcha De Mental, Yaman Japan, Fuzzy Osbourne a další) a jejich projekty.

NAVŠTIVTE WEB FESTIVALU

HLAVA #1 - VEČER PRVNÍ: AVA presents @ BORO
Orchestra of Spheres (NZ)
Orchestra of Spheres jsou kosmičtí cestovatelé z exotických dálav, kteří rozpíjí neodbytnost motorického krautbeatu v směsi orientální psychedelie, nebeských zpěvů a exotických rytmických bublinek pomocí rituálního vzývání starodávného ducha futurefunku, který teď dělá do post-disca. Svůj kosmický zvuk dotvářejí pomocí vlastnoručně vyrobených nástrojů jako je elektronická zvonkohra, kytara z plechovek od sušenek nebo cosi co se jmenuje sexomouse marimba. Mohli jste je zahlédnout jako support na koncertech Caribou Vibration Ensemble, kteří je pozvali i na legendární ATP Nightmare Before Christmas festival. Kromě toho ale novozélanďani poslední dobou intenzivně jezdí po světě a hrajou všude kde se jim zlíbí, ať už je to punkový nebo taneční klubový večírek. Jejich vystoupení plná barevných světel, kostýmů a kosmických vibrací jsou pověstná. Něco jako Dan Deacon goes kraut smíchaný s extrovertní teatrálností Yacht a sedmdesátkovou rozverností starších Caribou.

Minulý rok OoS vydali dlouhohrajku Nonagonic Now, která je níže k poslechu či zakoupení:

TEVE + VJ KOLOUCH 
TEVE zní jako zrychlený dech při večerním sledování Superstar. Když noc vklouzne mezi kytaru a nástroje po zlobivých dětech, melodie se rozpadá se sborem hodných duchů zpátky mezi hvězdy. Kapelu tvoří Veronika Vlková a Antonín Koutný, absolventi brněnské FAVU a můžete je znát například z koncertu dánských Efterklang, kterým předskakovali. Jan Šrámek alias VJ Kolouch vytváří animace více než z klubové kultury vycházející z tradic animovaného filmu, grafiky, ilustrace a designu. Vystudoval FaVU v Brně, je spoluzakladatelem studia Anymade.

HLAVA #1 - VEČER DRUHÝ: HEAVY MENTAL S2E1 @ KABINET MÚZ
Tsar Poloz & 8rolek (PL) - freestyle electro doctors!
Synové polského experimentálního labelu Mik.Musik.!., nyní již otcové vlastního labelu RABAN Records. Oba jsou aktivní na elektro scéně několik let. „They make the dancefloor red of blood poured out by the dancing weirdos.“ , dříve známý pod jménem Deuce, pod kterým vystoupil např. v Brně na NewNew! a dřívější edici Heavy Mental party, je šílený a nepředvídatelný producent weird trash electro muziky. Závislý na noise, melodiích, bítech, pivu, vínu. Jeho životní motto: Pivo, Vodka, odpovědnost! 8rolek je legendární polský experimentalní elektro producent. Explozivní mix obsahující electro, house, breakbeat, samba, punk, drum'n'bass,baroque, death metal, roccocco,rave, dubstep, anti-minimal a vše co tě donutí tančit.

Jacques Popper (CZ/SK)
Toxická sloučenina slovenského techno-noise-drone projektu Jacques Kustod a Maxe, člena pražské kapely Popper-C z party okolo City Surfer. Těžko představitelná kombinace vyznavače noise a house party fanboye vznikla speciálně pro tuto spešl comeback edici Heavy Mentalu.

Chernobyl Kolektiv (CZ/SK)
Intenzivně skládající a rozkládající se prvky okolo radioaktivně nestálého Chernobyl kolektivu se po letech dávají dohromady aby ukázali, kam se za ty léta od jejich poslední společné akce (ne)posunuly. Slovenský elektro-šohaj Batcha De Mental, necro-rasta dvojice Yaman Japan nebo např. úhlavní nepřátelé hudby Málo diska na místě C:, to je sada, nad kterou je třeba se zamyslet.