Novinky

Staer a Poino skříží síly v brněnském Boru

POINO (UK, Horse Arm)

POINO je trojlístek z Londýna hrající neurotický post-hardcore, v němž se odráží vlivy raných math rockových kapel 90. let jako Shellac, Slint, Colossamite nebo Dazzling Killmen, ale i tvorby avant-noiseových kapel kolem labelu Skin Graft. Rozervaná, místy téměř jazzová dynamika přechází do ostrého běsnění, které mají pod kontrolou trhané zvuky baskytary a přesně načasované breaky bicích. Názvy skladeb jako Kofeinová skvrna, Pozorování kuchyňského pavouka nebo Sex Pesto potvrzují, že kapela se ve své tvorbě, kromě hluku, zajímá o nosná témata.

STAER (NO, Gaffer Records)

Tohle mladé talentované trio z norského Stavangeru nám posledně na svém vystoupení s Child Abuse vyrazilo dech. Nyní tu STAER máme znovu. V jejich hudbě se sráží frenetické hlukové poryvy MoHa! se zatěžkanou hypnotickou repeticíUltralyd a Noxagt. Všechna tahle jména scény kolem Stavangeru přitom spojuje hlavně naléhavý groove, který prosvítá skrze organickou hlukovou strukturu. Noise rock v podání STAER, navzdory tradičnímu nástrojovému složení, proto místy zní jako noise-jazzový jam. Mezi mnoha projekty rozkročenými mezi jazzem a noisem však STAER vynikají schopností udržet motiv a nechat jej v průběhu skladby žít a rozvíjet se. Jejich hudba je přitom navzdory své explozivnosti prodchnutá až funkovým drivem. A taky pokroucenými melodiemi, které chutnají po rzi a hlíně.

MICROVOMIT (CZ, NAAB)

Staer bude na několika jejich českých zastávkách doprovázet improvizační bandMICROVOMIT, složený ze členů českobudějovického kolektivu NAAB. Hudba tohoto tria je postavená na kytarovém vazbení, dronech a smyčkách, které jsou dopředu hnány roztříštěnými bicími ala Zach Hill/Hella). Hluková improvizace MICROVOMITsi tak zachovává svižnou rockovou dynamiku, a odráží zvuk kapel jeho jednotlivých členů: Depakine ChronoSoxol či Pregnant Mutant

Poino kromě Brna zahrají ještě v klubu CP4 v Hradci Králové (6.10.) a v pražském Café v Lese (7.10.). Staer s Microvomit den předtím zahrají v Chapeau Rouge (4.10.) a po brněnském koncertě pokračují do Pelhřimova a Českých Budějovic.
 
Facebook event 

pořádá ABBA & AVA