Novinky

Rockenrolloví patologové YOWIE zahrají 28. září v brněnském Boru

YOWIE (USA)

meth rock / avant-garde / noise rock

Jejich krkolomné aranže zní jako improvizace rozladěného country bandu na amfetaminech, přitom všechno to divné ladění, zdánlivá nahodilost a chaotičnost je do poslední noty promyšlený plán tří masochistických profesorů, ve kterém se zrcadlí vědecká preciznost i nadžánrové inovátorství. YOWIE jsou šerifové vlastního mikrožánru, ve kterém nastolují vlastní zákony a převrací pravidla o tom, co zní falešně, a co příjemně. Ale přes všechnu úchylnou preciznost jejich hudba netrpí tím zkostnatělým akademismem velké části „math“ a „prog rock“ kapel. Tohle trio dvou kytar a bicích je extrémní právě tím, jak volně a spontánně v jeho podání zní rafinovanost. Podobně jako třeba v případě Ahleuchatistas, ranné Helly, Ruins, nebo Cheval de Frise.

Svou druhou desku Damning With Faint Praise vydávají opět na inovátorském labelu Skin Graft (Aids Wolf, Cheer Accident, Ruins, Dazzling Killmen, The Flying Luttenbachers, Melt Banana, Koenjihyakkei, Arab On Radar), kde vyšel i jejich unikátní debut Cryptooology. Aktuální zvuk je podle samotných členů kapely JEŠTĚ tanečnější než první album, víc groovy a s čistším zvukem. Slowly But Sur(f)ly, jenže kde hledat jistoty, když je všechny z kytarových pražců odvál hluk.

 (CZ)

šachetní brúglás / math rock

Eá je trio profesionálních muzikantů z šachetních kabaretů okolo Sokolova, složené ze členů Negero. V jejich disharmonické math rockové psychedelii se sráží Botch, Don Caballero, Ephel Duath i Steve Reich. Eá v Brně vystoupili vloni spolu se Psychofagist. Teď nám představí své nové album Ante-eó.


& AVA_djs syncopacabana afterparty 

Facebook event

Pořádá: AVA & ABBA