Novinky

V pořadu RADIO 1 ON STAGE se představí Avishai Cohen

V historii jazzu se najde jen málo hudebníků, kteří dokázali navázat tak těsné spojení s posluchači jako energický a talentovaný kontrabasista Avishai Cohen. Nebojí se prolínání tradičního jazzu s jeho moderním pojetím a nechává do své muziky vstupovat celou řadu dalších hudebních vlivů, např. z latinskoamerické hudby nebo z klezmeru, a také čirou radost z hudby. Svým osobitým mixem zaujal i Chicka Coreu, který Cohena obsadil do své nové skupiny; ke spolupráci ho vyzvali např. také Bobby McFerrin, Alicia Keys či Herbie Hancock.

Na festivalovém koncertě v rámci Strun podzimu zazněl převážně repertoár desky Seven Seas, na kterém autorské písně doplňují úpravy např. tradičních písní sefardských židů. Na koncertě vystoupil Avishai Cohen v rámci svého tria, tedy ve složení: Avishai Cohen (kontrabas, basová kytara, zpěv), Omri Mor (klavír) a Amir Bresler (bicí).

Letos se festival Struny podzimu uskuteční již posedmnácté. Festival od 23. září do 3. listopadu nabídne devět koncertů doplněných o klubovou noc SPOTLIGHT. Chybět nebude ani vyhledávaný víkendový program Struny dětem. Mezi hosty letošního ročníku jsou například Philippe Jaroussky, Gregory Porter, Sonny Rollins nebo Alisa Weilerstein. Další informace jsou na www.strunypodzimu.cz.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:

9.10.2012 – HIDDEN ORCHESTRA (koncert z 24.2.2012, Praha – Palác Akropolis)
23.10.2012 – AMANDA PALMER (koncert z 5.5.2010, Praha – Palác Akropolis)