Novinky

Babel Prague slibuje extraordinérní prožitky

Babel Prague byl koncipován jako třídenní festival zvukového undergroundu, avantýr a periférní alternativy, který brouzdá po krajích zásadně nejednoznačných forem. Premiérově představuje umělce, kteří přetváří hudební svět v nové struktury, dosahují polyformních novot nebo přetavují známé modulace elektroniky na ty invenční. Nadto představuje ukryté klenoty tuzemské skryté scény a zároveň doplňuje program o doprovodné exklusivity. Poučit se bude možné v dané oblasti již od pondělí 1. října.

01 /10 /12 // 18.00 // Galerie DOX

Marina Abramovic: The Artist Is Present (USA, 2012)

„Nejtěžší je udělat něco, co se blíží ničemu.“ Celovečerní dokument jako cesta do světa

radikální performance. Jediná projekce.

02 /10 /12 // 19.30 // Café a knihkupectví Fra

Slovo o zvuku

Jak převést zážitek z hudby do slov? Texty a svědectví: Michal Ajvaz, Jan Štolba a další.

03 /10 /12 // 19.00 // Knihovna Václava Havla

„Tady Havel, tady Havel!“: DIY nahrávky Václava Havla

Zapomenuté jedinečné dramatikovy pásky z 80. let a panelová diskuse o Václavu H. nahrávajícím.

04 /10 /12 // Galerie Školská 28

Ivan Palacký a Filip Cenek: Koberce, záclony. Nové práce

„Je to tam vůbec?“ Vernisáž zvukové a obrazové instalace.

Od pátku do neděle se festival přesouvá do divadla Archa, které se změní v místo překvapivých žánrů, stylů a art vyjádření. Každý den uvítá hvězdy ctěné světovou kritikou, přední zahraniční umělce, kteří dokážou změnit vaše vnitřní vnímání. Nepochybí ale ani zástupci místní scény, např. český tvůrce vlastních nástrojů a konceptů Ivan Palacký, hudebně-divadelní hravci Handa Gote, duo Birds Build Nests Underground nebo s milovník rušivě-hororových frekvencí Radio Royal.

K největším jménům pak patří Robert Lippok, který se rozhodl pro sólovou práci bez kapel Tarwater a To Rococo Rot, a fatální gramofonista Philip Jeck a sound-artista Thomas Köner, díky kterým se bude na Babel Prague stylově slavit 30 výročí londýnského labelu TOUCH. Posledním objeveným jménem ve stále ještě se rozrůstající soupisce je jméno dada minimalisty Franka Bretschneidera. A sobotní program mimo to přinese i multikulturní lahodu – film Häxan – Čarodějnictví v průběhu věků a s doprovodnou performancí Ghédalia Tazartese. Nedílnou součástí koncertů budou nadto velkoplošné projekce, které stváří s zvukotvorbou experimentátorů zásadní symbiotický výstup.

Informace o festivalu a prezentace artistů na babelprague.cz

Vstupenky do divadla Archa jsou již v prodeji, včetně online rezervace.