Novinky

Evaline zahrají na Sedmičce

Evaline v podstatě existují již od roku 2003. Všichni byli tehdy zrovna čerstvými absolventy školy a jejich kamarád dal po koncertě jejich demo nahrávky kytaristovi Quinnu Allmanovi z The Used. Krátce poté Allman kapelu kontaktoval a pozval je natočit s ním EP v Salt Lake City v Utahu.

Dominic Diciano (kytara), Christian Lewis (kytara), Richard Perry (zpěv, klávesy), Steve Pedersen (basová kytara) a Steve Forrest (bicí) Allmanovu nabídku přijali a tak se zrodilo jejich debutové EP Postpartum Modesty. A Portrait of Skin. Nakonec těchhle šest skladeb vydala v roce 2006 gramfirma Maverick Records.

Další dva roky kapela strávila na turné k EP a Maverick koupila velká gramofirma Warner Music Group. Evaline hráli po celé Severní Americe, vystoupili na Vans Warped Tour a na Rockstar’s Taste of Chaos. Úlohu bubeníka tehdy převzal Greg Petersen a Steve Forrest se později stal členem Placebo.

V roce 2008 se Evaline začali věnovat svým novým písničkám - emotivním a hudebně košatým skladbám. V té době se ke kapele přidal Daniel Petersen s barytonovou kytarou.

Své debutové album Woven Material nahráli s producentem Danem Austinem (Cherry Ghost, Doves) a koncertní zkušenosti vypilovali na turné s Placebo a s Young Guns v Británii. Album oficiálně vyšlo 27.června, 2011.

Loni v listopadu Evaline předskakovali BUSH, kteří nedávno vystoupili v Lucerna Music Baru, na jejich evropském turné "Sound of Winter". Teď do Prahy zamíří sami, aby 9. října na strahovské Sedmičce rozparádili nejen fotbalové fanoušky.

Vstupenky za 200,-Kč + poplatky zakoupíte v síti Ticketpro, na místě v den koncertu za 250,- Kč.