Novinky

Two Door Cinema Club - Beacon

Novinka Beacon se v první řadě odklonila od neučesaného rockového zvuku debutového albaTwo Door Cinema Club sice ztratili cestou od Tourist History svůj syrový zvuk. Nahradili ho ale popově uhlazenějším projevem. Ať už to vnímáme jako stopku, nebo naopak velký skok kupředu, jedno je jisté, Two Door Cinema Club neudělali krok vedle.

Beacon nabízí několik velice zajímavých skladeb, bohužel se ale neobejde bez povinné vaty kolem. Právě písně, které jsou nejvýraznější a nejzábavnější, se od Tourist History odlišují nejsvérázněji. Jako by se Two Door Cinema Club unavili na rockově znějících tracích a novou energii dobíjeli popem. První singl z alba - Sleep Alone - je kompromisem mezi starým a novým stylem kapely. Skupina jím poměrně úspěšně připravuje posluchače na změnu, jaké se dočkají, až si pustí celé album. Progres totiž dále pokračuje méně šetrným způsobem. SettleSun nebo Spring jsou už slušné indie-popové písně, které zaujmou refrény i nápaditostí aranže. 

Nové texty se oprošťují od filozofických pojednání, dechberoucích poselství a srdcervoucích dramat. Hudba kopíruje popularitu syntetických zvuků a kytarového základu. Zpěv frontmana Alexe Trimbleho by sólově asi neobstál, ale je víc než vyhovující pro kapelun jejich typu. Rock-popovou s příměsí electronicy, nezávislou na velkých labelech (vydávají je Kitsuné a Glassnote, jejichž portfolia by třeba Sony spolklo nejmíň padesátkrát).

Když tříčlenní Two Door Cinema Club pověsili na YouTube svůj nový klip k písni Sleep Alone, mohli se jejich fanoušci podívat na video, které je mnohem velkorysejší než videa k singlům z debutového alba Tourist History. Do téhle kapely se prostě vyplatí investovat. Nebojí se vývoje, jejich popularita pomalu stoupá a skupina má našlápnuto ke slibné budoucnosti. Aktuální deska to jen potvrzuje. Už dnes bychom je totiž mohli směle srovnávat s jedničkami žánru jako jsou Franz Ferdinand nebo Arctic Monkeys.

Přirozenost. Uvolněnost. Upřímnost. Two Door Cinema Club jsou kapelou, jakou si přeje mít v přehrávači hodně lidí. Rockovou, dostatečně rytmickou, bez přeslazených textů, a co je hlavní –  osobnostně blízkou. Jejch popularita sice stěží dosáhne k vyprodaným halám, sedačkám v nejvýznamnějších talk show a biografickému filmu. O to víc však mohou být přitažliví pro publikum. Two Door Cinema Club jsou totiž lidští. Absolutně. Navíc natočili další desku, kterou stojí za to slyšet. Desku, která vychází z nepřehlédnutelné historie ostrovní hudby a neúnavně ji posouvá dál.

Two Door Cinema Club - Beacon 
Kitsuné/Glassnote Records 2012
11 skladeb/39:38 

 

 

 

Kdo jsou Two Door Cinema Club? 

Two Door Cinema Club se potkali před pěti lety na střední škole v severoirském městě Bangor, začínali přes MySpace, vydali EP, pak v roce 2010 první dlouhohrající album Tourist History. Od té doby pořádají koncerty kolem celého světa. Při svém turné se letos v létě dostali i do Česka a na Slovensko. Začátkem srpna se objevili na obálce známého hudebního časopisu NME. Zpěvák Alex Trimble vystoupil na zahajovacím ceremoniálu LOH 2012 v Londýně. 4. září vydali druhé studiové album Beacon.