Novinky

Závěr prázdnin bude v MeetFactory patřit Beatsteaks

Kapela založená v roce 1995 zaznamenala již rok po svém vzniku nebývalý úspěch, který jí zajistil širokou pozornost německé veřejnosti. Tím bylo vítězství lokální soutěže SO36, díky němuž se Beatsteaks stali předskokany berlínského koncertu legendárních Sex Pistols.

Rok po hvězdném startu vydala formace svůj debut pod názvem 48/49, pojmenovaný podle známé berlínské ulice. Po dalších dvou nahrávkách přišel v roce 2004 největší průlom s deskou Smack Smash, na jejíž konto prohlásil tehdejší redaktor MTV Markus Kavka: „Beatsteaks byli vždy výborná kapela, ale tímto albem se posouvají mezi superstar, a tohle je to nejlepší, co jsem kdy od nich slyšel." Po dalším studiovém albu Limbo Messiah se kapela s nahrávkami odmlčela a soustředila se na velké koncerty a vydání live dvojalba Kannonen auf Spatzen. V roce 2011 pak Beatsteaks konečně vypustili do světa v pořadí již šestou dlouhohrající desku s názvem Boombox, jejíž singl House on Fire se objevil i na evropském soundtracku k filmu Transformers: Dark of the Moon.

Před dvěma lety Beatsteaks vyprodali Lucernu, loni rok pak svým tradičně divokým vystoupením rozmetali na kousky návštěvníky Rock For People. Letos se na německou smršť rocku, punku a prvků reggae mohou v MeetFactory těšit všichni ti, kdo chtějí čas letního volna a prázdnin zakončit ve velkém stylu.

Beatsteaks (DE)
Pátek 31. 8. 2012, začátek ve 20:30 hodin
Praha - MeetFactory

 

 

 

 

Photo: Sven Sindt /upfront.de Quelle: Warner Music Group Germany