Novinky

Právě vychází: Dorota Barová - feat.

Dorota Barová je majitelkou sametového altu, vynikající hráčkou na violoncello, skladatelkou, textařkou a navíc ráda podstupuje hudební výlety do všech žánrů. Kompilace „feat.“ obsahuje skladby nejen jejích „domovských“ kapel (Tara Fuki, Kuzmich Orchestra, Vertigo atd.), ale i skladby z nahrávek, kde Dorota hostuje (Lenka Dusilová, Květy, Jaromír Honzák Quintet, River, Frufru, Jan Burian atd.) nebo z projektů, kde se představuje jako autorka. A to, že Dorota Barová nejen krásně zpívá a hraje, ale je i vynikající autorkou a textařkou, dokazuje album „feat.“ opravdu přesvědčivě.

Abecedně - alternative, funk, heavy, jazz, pop, rock, world. Všechny tyto rozdílné styly můžete na kompilaci slyšet. O svém cestování mezi hudebními žánry Dorota Barová říká: „Hudba hranice nemá, ty si vytvářejí lidé. Chci ji právě takhle vnímat, svobodně. Pro mě je důležité sdělení a obsah a lidé, se kterými tu hudbu prožiju.“ Široké hudební rozpětí skladeb na kompilaci má přesto nepřeslechnutelná pojítka. A tak díky nezaměnitelnému zpěvu a často i autorskému či aranžérskému rukopisu Doroty Barové je album „feat.“ jednotným hudebním celkem.

CD je rámováno písněmi dua Tara Fuki. Úvodní skladba Sens je ze čtvrtého stejnojmenného řadového alba Tara Fuki, poslední osmnáctá skladba je doposud nevydanou živou verzí písně Tango ze křtu alba Sens v pražském Divadle Archa. Ale „feat.“ obsahuje i další dosud nevydané skladby. Třetí v pořadí na albu je zatím nevydaná píseň Succubus kapely Kuzmich Orchestra, kde Dorota Barová místo violoncella hraje na baskytaru (a samozřejmě také zpívá). Skladba Poległym, kterou Barová složila a nahrála pro film Lidice, si na „feat.“ našla místo v novém provedení Bucinatores orchestra v aranžmá Jana Jiruchy. Dosud nevydanou je také W środku serca kapely Baterky a pětici uzavírá píseň Můžeš kapely Lippany Tomáše Maňase. Jde o vzácnou nahrávku z doby úplného začátku Dorotiny hudební cesty.

Bylo zajímavé poslechnout si ty skladby po tolika letech. Je to jako když si člověk otevře deník. Okamžitě víš, co jsi v té době žil a jaký jsi byl. Něco bys chtěl prožít znova a něco je jenom do archívu na památku, ale ničeho nelituješ.“ říká Dorota Barová a dodává: „Nakonec jsem se snažila seřadit kompilaci od současnosti po minulost a zároveň aby ty písně nějak fungovaly spolu...”

Stáhněte si bousové skladby zdarma

Pět bonusových skladeb, které se nevešly na CD, je volně ke stažení na webové stránce alba. Jedná se o skladby kapel Points, Čankišou, Tellemarkk, Lippany, Tisíc let od ráje.

Přijďte na křest alba feat., bude v Praze i Brně

Výjimečné křty tohoto alba se uskuteční 11.9. v Praze v Divadle Archa a 12.9. v Brně na Flédě. Společně s Dorotou Barovou zahrají Tara Fuki, Lenka Dusilová, Kuzmich Orchestra, Vertigo a DoMa Ensemble. V Praze jako speciální host vystoupí na baskytaru Jaryn Janek.

Dorota Barová - feat.
datum vydání: 21.8.2012

 

 

 

 

Seznam skladeb:
1. Tara Fuki - Sens ... 3:35
2. Lenka Dusilová - Wspomnienie ... 3:46
3. Kuzmich Orchestra - Succubus ... 5:17
4. Baterky - W środku serca ... 6:43
5. Vertigo Quintet - Nieraz ... 6:31
6. Janek Jaryn - To, co było ... 2:39
7. Bucinatores orchestra - Poległym ... 5:02
8. Doma ensemble - Lato ... 2:07
9. Jaromír Honzák Quintet - Hi! ... 3:33
10. Květy - Kytka ... 1:33
11. Dura & Blues club - Chvíl´očku strach ... 3:55
12. Tara Fuki - Čekání ... 5:31
13. Frufru - Volným pádem ... 4:08
14. Jan burian - Mezi polévkou a hlavním jídlem ... 3:39
15. River - Part x ... 5:37
16. Chorchestr - Lalka ... 4:00
17. Asyl akt - Houpačka ... 3:52
18. Tara Fuki and guests - Tango ... 3:58

Bonusové skladby volně ke stažení

19. Points - Lulu On The Bridge ... 5:48
20. Čankišou - Diagonala ... 6:47
21. Tellemarkk - Noc v maroku ... 7:34
22. Lippany - Můžeš ... 5:02
23. Tisíc let od ráje - Death ... 4:03
Total time: 1:46:30