Novinky

Efterklang představují pilotní singl z chystaného alba Piramida

Pyramiden je opuštěné ruské hornické město na Špicberkách. Když se z něj jeho obyvatelé roku 1998 ve spěchu stěhovali, zanechali  za sebou typické město duchů, plné věcí a jako by neustále připravené na návrat lidí. Tohle unikátní místo přilákalo kromě mnoha dobrodruhů i Efterklang, kteří v jeho troskách nalezli ideální prostředí pro čerpání inspirace i sběr nejmožnějších zvuků na své nové album Piramida, jenž vyjde 24. září.

Úvodní melodii pilotního singlu Hollow Mountain získali Efterklang nahráním tónů, které vytvářely výčnělky naftové cisterny, kterou familiárně pojmenovali Miss Piggy. Videoklip k Hollow Mountain obsahuje kromě odkazů na artové vzezření nového alba též fotografie z cesty do Pyramiden.

Celé album si však již odbylo svou premiéru naživo, a to 26. května v Opeře v Sydney, kde jej Efterklang představili za doprovodu symfonického orchestru v Sydney. Orchestry budou kapelu doprovázet i na části jejího podzimního turné (především v Anglii), většina zbylých koncertů v Evropě bude v komornějším duchu - na pódiu doplní Efterklang sedmičlenná doprovodná kapela. Čechy prozatím na seznamu koncertů chybí, proč si ale na Efterklang nezajet třeba 2. prosince tohoto roku do Vídně či 5. prosince do Berlína.