Novinky

Muse odhalili obal nové desky a dubstepovou inspiraci

Řada fanoušků se zhrozila, když slyšela trailer k novému albu Muse s názvem The 2nd Law. Kapela se v něm vedle klasických instrumentálních pasážé prezentuje také těžkým dub stepovým beatem. Bubeník Dominic Howard teď v rozhovoru pro NME prozradil, co kapelu k tomu kroku inspirovalo: "V říjnu jsme se šli do Camdenu podívat na Skrillexe. Říkali jsme si, 'Sakra, to je tak drsný,' líbilo se nám to. Bylo to jako metalový koncert, byly tam circle pity a mosh pity, nikdy v životě jsem neviděl takovou reakci na elektronickou hudbu. Tím jsme se také inspirovali a přišli s The 2nd Law: Unsustainable."

Kytarista a zpěvák Matt Bellamy jej doplnil: "Některé hard stepy a brostepy pocházející z Ameriky podněcují představivost. Mosh pity se posunuly od kytar k laptopům, my se proto pokoušíme o to, jestli jsme schopni soupeřit s počítačem. Chtěli jsme vytvořit něvo dubstepového, ale pomocí opravdových nástrojů. Ptali jsme se: 'Mohou rockové kapely soupeřit s tím, co vytvářejí tihle chlápci?'"

Na trailer se můžete podívat dole, obal desky, který znázorňuje lidský mozek přenášející informace, najdete v titulním obrázku článku. 

Šesté album Muse s názvem The 2nd Law vychází 18, září 2012. Prvním singlem se stala skladba Survival, která byla současně zvolena ústředním hudebním tématem právě probíhajících letních olympijských her v Londýně.