Novinky

Hudební Sympozium obsadí na týden v srpnu město Mikulov

Hudební sympozium v Mikulově odstartovalo v létě 2008 jako akce partičky hudebníků a výtvarníků z různých koutů České republiky, kteří se na týden sešli v Mikulově, přivezli si hudební nástroje, aby celý týden jammovali a tvořili co je napadne. Na závěr toho týdne se jim z připravených věcí podařilo sestavit vystoupení, které prezentovali na závěrečné vernisáži dlouholetého Výtvarného sympozia Mikulov, které v té době také probíhalo. Asi půlhodinové vystoupení dopadlo velice dobře a od té doby se vrůzných obměnách akce každý rok opakovala.

V tomto roce proběhne již pátý výroční ročník Hudebního sympozia v Mikulově. K této příležitosti se někteří z účastníků předchozích ročníků, organizovaných velice volně, rozhodli posunout tuto akci dál a dát jí profesionálnější úroveň co se týče samotné organizace a medializace. Hlavní myšlenkou letošního ročníku je použít nejnovější multimediání technologie, které by účastníkům Hudebního sympozia otevřely zcela nové možnosti kreativity, umožnily by zaznamenat a zdokumentovat jejich aktivitu na sympoziu a poskytly mediální výstup, který se dá využít pro on-line prezentaci na sociálních sítích a jiných moderních médiích.

Díky technologické podpoře firmy DISK, která je v České republice jednou z uznávaných hi-tech firem v oblasti AV technologií, se městské kino v Mikulově na druhý týden v srpnu týden změní v moderně vybavené nahrávací a HDTV studio, kde budou k dispozici poslední digitální technologie pro záznam zvuku a zpracování obrazu. K dispozici bude také moderní HD projekční technika zapůjčená firmou Altei, která bude použita při závěrečném vystoupení účastníků hudebního sympozia.

Průběh Hudebního Sympozia Mikulov 2012

Základní tým účastníků Hudebního sympozia bude sestaven z hudebních a producentských osobností, které jsou jak skvělí hudebníci, tak zároveň mají velké zkušenosti se zpracováním audia, grafiky a videa. Tento základní tým účastníků bude během týdne rozšířen o pozvané hudební hosty. Tito hosté se zapojí do přípravy závěrečného vystoupení tak, že se budou jako hudebníci podílet na jednotlivých skladbách předpřipravených základním týmem hudebníků a producentů.

Hosté, kteří se nebudou moci z časových důvodů osobně podílet na závěrečném sobotním vystoupení, budou v TV studiu přednatočeni tak, aby se mohli virtuálně objevit na podiu pomocí HD projekce po boku živých hudebníků. Celé toto kreativní dění bude dokumentováno a šířeno sociálními sítěmi, které by mohly otevřít také možnost komunikace s externími hudebníky a textaři, kteří by svým hudebním nápadem, nástrojovým partem, či textem mohli interaktivně na dálku tvůrčímu teamu přispět k dotvoření skladeb prezentovaných při závěrečném koncertu Hudebního sympozia.

Na závěrečném večeru bude také promítnut krátký dokumentární film o dění na Výtvarném a Hudebním sympoziu v Mikulově, který bude natočen během průběhu Hudebního sympozia.

Vznikne tak unikátní hudebně multimediální experiment, který všem zúčastněným umožní si vyzkoušet zajímavou tvůrčí práci s novými technologiemi a zárověň zažít příjemný pohodový týden v Mikulově během Výtvarného a Hudebního sympozia. Pokud budete v sobotu 11.8. 2012 v Mikulově můžete se sami přesvědčit na závěrečném večerním koncertu jak se to účastníkum výročního Hudebního sympozia povedlo.

Průběh Hudebního sympozia můžete od 6.8. 2012 sledovat na :
Facebooku – denní aktualizace dění na sympoziu
Soundcloud – průběžně vznikající skladby ze sympozia
DISK TV – denní video reportáže z Hudebního sympozia