Novinky

The Antlers - Undersea

EP Undersea je přesně pro ty, kteří se přejedli electronické hudby, žhavých refrénů a výrazných vokálů. Pakliže si potřebujete odpočinout (třeba jen na chvíli) od současné hudby, jsou tu nadčasoví The Antlers. Na americké nezávislé hudební scéně – pocházejí z newyorského Brooklynu – se pohybují už šest let a stále se drží svého nezaměnitelného, snového zvuku.

Melancholická nálada desky ovšem nezaujme jenom věčné snílky. Magické jiskření, které pulzuje celým albem může chytit kdekoho. Undersea je víc než vhodný název. Jako by The Antlers složili všechny skladby na dně opravdu hlubokého oceánu. Jsou tiché a klidné, ale sem tam jimi propluje žralok.

The Antlers už dřív skloubili cédéčkový rock s téměř básnickým pojetím hudby. Ovšem nyní přišli s písněmi, které jsou éteričtější, procítěnější, zamyšlenější. Znějí tajemně a jak je pro kapelu příznačné zdánlivě odtažitě. Jejich procítěné texty s ještě procítěnějším projevem frontmana Petera Silbermana jasně říkají, že poezie se z populární hudby nevytratila nadobro.

Přitom jako by se kapela snažila zmizet z našeho světa. I vizuální stránka desky dává tušit, že The Antlers pomýšlejí na neznámá a vzdálená místa, třeba i mimo Zemi. Vesmír a moře. The Antlers dali tyhle dva světy dohromady a podařilo se jim to. Přimíchali k nim svoje pojetí světa lidí. Z toho vzniklo EP Undersea, které může hrát v kavárně plné lidí, stejně jako ve ztichlém prázdném domě. Jen snad načasování vydání alba nezvolila kapela nejšťastněji. Taková deska by se spíš hodila na podzim, než doprostřed léta.


The Antlers - Undersea
ANTI- / Transgressive Records, 2012
4 skladby / 22:30 

 

 

Kdo jsou The Antlers?

Zpěvák a kytarista Peter Silberman napsal dvě sólové desky. Před šesti lety se k němu přidali další dva hudebníci. Tak v New Yorku vznikli The Antlers. Za sebou mají dvě společná alba a tři EP (včetně Undersea). Z nich pocházejí čtyři singly, mezi nimiž ale nenajdete relativně nejznámější I Don't Want Love. Tu si jejich fanoušci oblíbili sami. Zato poslední ze čtyř oficiálních singlů je Drift Dive, který pochází z posledního EP Undersea.