Novinky

Autumnist vydávají nový singl Tiny Bit

Očekávané album zřejmě dozná v rámci doposavadních počinů Autumnist několik změn. Především, co se vokálních skladeb týče. Na albech The Great Outdoors (2004) a The Autumnist (2009) vždy v jedné skladbě na dálku z texaského Austinu hostovala zpěvačka Tracy Miller, se kterou kapela navázala spolupráci na festivalu SXSW, kde v roce 2003 vystupovali.

Tentokrát nebylo nutné hledat vokalistu tak daleko. O zpěv a text ke skladbě Tiny Bit se postaral Richard Imrich ze skupiny Nylon Union, která s Autumnist sdílí nejen společného vydavatele, ale i rytmickou sekci kapely. „Na novém albu bude rozhodně víc zpívaných tracků, než bylo u Autumnist v minulosti zvykem a pro mnohé bude mužský vokál určitě překvapením. Kromě „klasické“ koncertní sestavy Autumnist se bude na albu podílet několik dalších hostů,“ komentuje vznik alba Vlado Ďurajka.
A tak v Tiny Bit kromě Richarda Imricha hostuje na klavír také Ctibor Reiskup z legendární a dnes již skoro zapomenuté slovenské kapely Peško.

Singl Tiny Bit, který vychází jako MP3 / FLAC volně ke stažení, doplňuje také trojice remixů. Remix od Concretic je dílem Adama Dekana, jinak známého ze skupiny Nourish My Fame, o druhý se postaral glitch/big beatz producent tomy. 45 a třetí remix má na svědomí český producent tempoautomatix.

zdroj: Starcastic