Novinky

Zrní připravují soundtrack ke konci světa

Zrní ke třetímu albu směřují nedlouho po úspěchu s taneční skupinou VerteDance, s níž za představení Kolik váží vaše touha? získali titul Taneční inscenace roku. To brzy společně představí také v rámci doprovodného programu na olympiádě v Londýně.

Každá životní situace je pro Zrní výzvou a zážitkem. Nepotřebují kadeřníka ani vizážistu a na svém třetím albu chtějí probudit naději a víru v lepší zítřky. „Konec světa nepřijde. Ani nemůže, protože den po ohlášeném termínu máme pražský křest alba. Naše nové písničky vyprávějí o zážitcích spojených s nějakou hranou, přelomem, okrajem, apokalypsou. Dokonce máme i mayskou edici bicích,“ prozrazují Zrní, kteří kromě alba připravují také písničku s Markétou Irglovou do nového českého filmu Poslední z Aporveru.

Fanoušci se můžou těšit na silnou výpověď s vlivy lidové hudby, na hudbu neotesanou časem, která nese svědectví o generace sdílených pocitech. „Nahrávání jde výborně a s Ondřejem Ježkem jsme si vzájemně sedli. Právě dokončujeme zpěvy a housle a příští týden se už bude míchat,“ uzavírají Zrní.