Novinky

6. základní kolo soutěže kapel RC Contest se blíží!

AREA CORE
Kapela Area core se zrodila již před více než 4 roky. Tenkrát to byly začátky, které zažila snad každá kapela. Střídání zkušeben, střídání členů, hraní kopírací, otřesné i natřískané nezapomenutelné koncerty. Krize, nová motivace, střídání zkušeben, výměna členů, změna repertoáru...
V roce 2010 kapela vydala po velké spoustě odehraných koncertů  demo CD s názvem Unknown Soldier. V roce 2011 se kapela probojovala až do finále prestižní soutěže amatérských kapel MetalGate Masaccre. Společnost MetalGate kapele nabízí produkování Demo CD, kapela souhlasí. Poté obráží české i slovenské kluby a koncertuje po boku Scream of the lambs, Horkýže slýže, Atari Terror a dalších. Kapela připravuje materiál pro nové demo a tvoří se animovaný videoklip. Začátkem roku se kapela stává vítězem soutěže STARTÉR LIVE XT3, díky které se jí otevírá možnost hraní na festivalech Žižkovská noc a Sázava fest.

Interstate 60
Kapela Interstate 60 vznikla v roce 2003, i když v jiném složení, s jiným jménem a pochopitelně s jiným repertoárem. Jedno má ovšem dodnes stejné. Klávesistu Ondru Boháče a kytaristu Lukáše Šulce. Po personálních změnách chlapci stěhují kapelu do Lanškrouna, kde poznávají dalšího člena, Ivoše Soukupa, který basuje v kapele do dnešních dní. Ovšem po dalších trablech se zdá, že kapela musí nevyhnutelně zaniknout. Kluci se však nevzdávají a zkouší najít nového bubeníka a zpěváka, což se jim po několika měsících a několika výměnách, daří. Stěhují se zpět do České Třebové a do kapely nastupuje Michal Simon, který si sedá za svá modrozelená bicí, po svatbě si připojuje za jméno Marek a úspěšně skáče do „rozjetého“ vlaku. Chlapci si sedají nejen po hudební stránce, ale i po lidské a vzniká nerozlučné spojení.
Vše jde tak jak má, ovšem zprvu lehké neshody mezi zpěvákem a zbytkem kapely se začínají prohlubovat. Vše spěje k nevyhnutelnému odchodu frontmana a kapela je rázem opět na začátku. Další chuť k hledání nového člena je nyní nulová. Proto se mikrofon snižuje a zahýbá doprava, aby zpěv obstaral klávesista Ondra, který již v minulosti zpíval druhé hlasy. A ono to začíná fungovat a posluchači se usmívají…
V tomto složení hraje kapela dodnes, kdy má za sebou spoustu koncertů u nás a nějaké i v zahraničí, navštívila některé festivaly a připravuje svou první desku.

Genereční Konflikt
Karlovarská kapela je střetem generací. S česky zpívaným rock-popem vyráží v letošním roce do světa v nové sestavě a s novým repertoárem.
Složení: zpěv, kytara, baskytara, bicí.

Rock Café Contest: AREA CORE, INTERSTATE 60, GENERAČNÍ KONFLIKT
Sobota 28. července od 19:30
Praha - Rock Café
Vstupné 50 Kč

Aktuální info na www.rockcafe.cz.

Fotky: Bandzone kapel