Novinky

Rock Café přivítá další Večer jiného folku

HIGH FIVE
Skupina High Five vznikla koncem roku 2009 ze sólového projektu zpěváka Jana Richtera. V současné 5ti členné sestavě kapela funguje zhruba rok a na svém kontě má 3 singly, na které byl natočen videoklip a koncem roku 2011 High Five vydali své debutové EP Dear Anna. Producentem desky byl Jakub Alexa, album bylo nahráno ve studiu Psáry.

High Five v roce 2010 předskakovali americké kapele Boyce Avenue při jejich pražské zastávce evropského turné. S akustickou verzí skladby Lost Yers vyhráli divácké hlasování soutěže Výtah na TV Óčko.

V současné době High Five nahrávají nový singl ve studiu Golden Digital Volume pod producentským dohledem Amáka a Jakuba Alexy.

High Five hrají melodický kytarový poprock s anglickými texty, který s oblibou nazývají výrazem „emopop“.

Foto: Bandzone

VIKI
Viki je zpěvačka, klavíristka s skladatelka, autorka textů a nejukřičenější dítě celé porodnice. Její písně jsou autobiografické a přecházejí od melancholických nálad až po po nadějné pozitivní skladby, kde se intimně vyzpovídává ze svých vztahů, bolestí, pádů, radostí a pohledů na svět a život. Viki je přesně ten typ zpěvačky, u které se na chvíli zastavíte a nasloucháte...

Koncertuje po českých klubech i festivalech. Spolupracovala napříkald i s Michalem Hrůzou a její muzika zaujala i Richarda Krajča.

Foto: Bandzone

OLIVER MCGILLICK
Oliver McGillick představuje svůj sólový projekt inspirovaný hudebníky jako Glen Hansard, Duke Special, Patrik Wolf, Adele či Norah Jones. Melancholický, sentimentální a také sebevyčítavý až depresivní příběh egoistické mladé duše bez paměti, která se hodlá vykřičet světu...

Foto: Bandzone

KUBA ALEXA
Kuba Alexa - písničkář, odkazující na anglo-americkou scénu, prezentující se vesměs pomalejšími akustickými písněmi. Často vystupuje s hosty pod hlavičkou "quite quiet".

Večer Jiného Folku no. 26: HIGH FIVE, VIKI, OLIVER McGILLICK, KUBA ALEXA 
Čtvrtek 26. července od 20:00
Praha - Rock café
Vstupné 80 Kč

Foto: High Five (Bandzone)