Novinky

CocoRosie vnesou vlny snového freakfolku do Archy již tento pátek

Snové plochy se rozplývají v drum´n´bassových rytmech, záchvěvy folku střídá svižné disko, operní popěvky doznívají v elektronickém příboji. Skupina indických hudebníků, Rajasthan Roots, se kterou letos sestry vystoupily v Hamburku a na Donau festivalu v Kremži, se proto zdá více než přirozenou volbou. Jejich exotický groove s kořeny v tradiční lidové indické hudbě vytváří pestrou džungli a velkorysý prostor pro hudební rozvernosti.

CocoRosie mimo zajímavého předskokana v Praze představí rovněž svůj nový singl We are on Fire, který s kapelou natočil Dave Sitek (TV on the Radio) a Antony Hegarty (Antony and the Johnsons), který se v minulosti již podílel na skladbě Tearz For Animals.

Americké průkopnice freakfolku, zahájily svoji společnou hudební dráhu po mnoholetém odloučení v roce 2003. Formace bravurně těží z kontrastu svých hlasových projevů - Sierra, disponující operním hudebním vzděláním doprovází své party hrou na harfu, zatímco Bianca - mnohostranná popová vokalistka ležérně překračuje hranice zpěvu, zvířecí mluvy i pro ní typického kňourání.

Sestry Sierra (matkou přezdívaná jako Coco) a mladší Bianca (Rosie) vstoupily společně na hudební scénu debutem La Maison de mon Rêve v roce 2004. Jejich druhá deska Noah´s Ark, na které spolupracoval mj. Antony Hegarty z Antony and the Johnsons, vyšla o rok později. V roce 2007 vydaly CocoRosie své třetí album The Adventures of Ghosthorse and Stillborn. Album Grey Oceans z roku 2010 vznikalo téměř tři roky v Buenos Aires, Paříži, Berlíně, New Yorku a Melbourne.