Novinky

Black Lips vystoupí v MeetFactory

Schovejte svý holky. Ne, vážně, na tenhle koncert je neberte. Cole, Jared, Ian a Joe na každé zastávce turné dokazují, že "sex, drogy a rock'n'roll" není jen prázdná fráze - kdo byl před čtyřmi lety na strahovské Sedmičce, ví, o čem je řeč. Nejrozjetější americká garážová (nebo "flower punková", jak se sama označuje) kapela je zpátky.

Čtveřice rozzlobených mužů z Atlanty vydala svůj debut v roce 2003, každé další dva roky pak publiku pravidelně servírovala další desky plné retra, punku a rock'n'rollu. Loni pak The Black Lips pustili do světa svou šestou studiovku "Arabian Mountain", kterou produkovala superhvězda anglického popu Mark Ronson. I když byl tento výběr od party z undergroundu pro mnohé překvapením, deska měla díky Ronsonovi vyzrálejší zvuk než kdykoli předtím a kapele zároveň neubrala nic na její tolik typické lo-fi tváři.

Každý, kdo The Black Lips viděl naživo, ví, že jejich show se často pohybují na hranici legality. Nazí se před diváky cítí zkrátka nejlépe, a jak trefně podotkla jedna z jejich fanynek, často vás nutí líbat na pódiu lidi, které byste neměli. "Je to tak trochu dětinské a nevinné. Jako orgie ve školce," zhodnotil nedávno své mejdany se smíchem zpěvák Cole Alexander.

Že má kapela ve skutečnosti k nevinnosti asi tak blízko jako Slunce k Neptunu, se můžete sami přesvědčit třeba jejím loňským klipem k songu Family Tree ze zmiňované poslední desky.