Novinky

Tauron Nowa Muzyka představuje silná jména a kompletní timetable

Hot Chip
Novou desku Hot Chip plní svádivé hlasy, synťáková atmosféra a soft motivy. Otočili se hodně dozadu a frčí na cca 30 let staré vlně. Vydavatelství by v případě nové desky In Our Heads mělo sáhnout po jiném, než cd nosiči – kotouče by byly jistě správná volba.

Taková skladba Now There Is Nothing sice tesknobolným „tududuuu“ připomíná zlaté časy BeeGees s novodobým masterem, častěji ale noví Hot Chip sklouzávají k nejtradičnějšímu klávesovému discu 70. let (např. Ends of The Earth). Na Tauron Nowa Muzyka zřejmě převezmou roli po loňských skotačivých Bodi Bill – otázka nakolik dokážou zaujmout pokud k aktuálnímu repertoáru nepřipnou podobně skvělé kostýmy a scénu. Koncert ale nelze podceňovat – pokud opráší staré hity (Colours nebo Over and Over) a z nové desky vyberou rozpoznatelnější songy (Let Me Be Him), možná se rozvlníme. 

Nalaďte si nové rádio TNM.

ESKMO
K dalším výraznějším interpretům patří Brendan Angelides alias ESKMO ze stáje Ninja Tunes, kterého před jeho loňským pražským koncertem promoval především povedený klip We Got More. Málokdo už ale ví, že svou tvorbou zaujal i Amona Tobina, který jej přizval k spolupráci na zatraceně plodném projektu Eskamon. Ti, jež byli na Pohodě, si ESKMO pochvalují!

Gnucci Banana
Raritním kusem bude na TNM Gnucci Banana, která ze všeho nejradši mixuje právě své jméno. Ztřeštěná  Ana Rab, žena afroamerického MC Spoeka Mathambo, začala rapovat, hledat šílenou párty náladu a předvádět zběsilou show na úplně každém koncertu: tvrdí, že když už na ni všichni musí koukat, poslouchat ji a když už má dostatek místa pro tanec, musí to rozbalit na max. Pro novou éru svého skandování upustila od Banana – nově je z ní Gnučči a dělá toto:

Mezi výrazné osobnosti DJ patří za nové pseudonymy schovaní MachineDrum a Hudson MohawkeMachinedrum přijede v brooklynském tandemu s kolegou Praveena Sharma. Mohawke reprezentuje nově ohlášené jméno THGHT (přesněji Mohawke&Lunice), kteří pod labelem Warp přivezou temný electro-glitch-hop 1. jakosti.

Poslední novinky se týkají hotového časového harmonogramu: otevírat se bude opět na dole Wilson a vstupní akci zařídí Chilly Gonzales. Zavírat bude nadějný a zřejmě právem opěvovaný mladík King Krule - jeho koncert, jako loni vystoupení Jamieho Woona, proběhne v evangelickém kostele, což láká!

Přesný rozpis festivalového programu naleznete zde.

Foto: Tauron Nowa Muzyka