Novinky

Bažant Pohoda 2012 ve zkratce: Den třetí

O atmosféře festivalu již bylo v předchozích reportech řečeno dost. Na Pohodě se dají i tropické dny trávit rozmanitě: atrakce jako extrémní kolotoče, virtuální sprchy nebo atrapa jeskyně i s vodopádem vám dá zapomenout na vedro, při kterém se při drobném pokynutí rukou zalijete potem.

Ale Pohoda je festival hlavně o hudbě, a to o hudbě všech žánrů a všech etnik. Odpoledne se z velkého stanu ozývají hip-hopoví NaPszyklat, kteří na Slovensko přijeli od severnách sousedů s tlumokem plným rovných beatů a ostrých rýmů, zatímco z hlavní stage proudí neuchopitelná jazzová energie v podání Hypnotic Brass Ensemble. O chvíli později na jiném pódium zpívá dav slovenského publika familiární písně punkové legendy Slobodná Európa, a na hlavní publikum se rozevlají britské a anglické vlajky, aby uvítaly svoje krajany, indie-popové Guillemots.

Festival Pohoda představuje nadžánrovou přehlídku všeho, co by se dalo zařadit do přihrádky 'kvalita'. Překvapuje vás kluk s čírem, který rozáčí zběsilé v tanečním stanu na současný britský dupstep? Po třech dnech na trenčínském letišti nebude.

Vrcholem sobotního večera se pro mě stala současná ostrovní hvězdička inteligentní taneční hudby Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Tento pětadvacetiletý rodák z Oxfordu v doprovodu dvou maskovaných tanečnic probouzí publikum ve velkém stanu z tropické letargie a gradováním pořádné porce kvalitní house music nazávěr dovádí celý stan až k naprosté extázi. Jen škoda, že na Pohodě se přídavky moc nevedou.

Příjemnou tečku v rámci sobotního večera představuje příjemný vánek v podání ostrovanů The Kooks. Tento vánek však nepřináší bouřky: pouze pohodu a příjemnou tečku za celým festivalovým maratonem.

Tak zase za rok, Trenčíne?

Foto: Josef Jakubco