Novinky

Bažant Pohoda 2012 ve zkratce: Den druhý

Kousek stínu se v pátek stává na festivalu cennou komoditou, za kterou se platí zlatem. Znavení návštěvníci zde dospávají spánkový deficit anebo jen popíjí pivo a ovívají se vějíři. Tropický den se dá také trávit v proudech vody, kterou k velkému nadšení všech rozstřikují hasiči všude kolem. Plavky na sebe, poŕádně se omáchat, a pak hurá tancovat. Třeba na výborné a energické Tata Bojs, kteŕi v brzkém odpoledni otevírají hlavní Bažant Stage.

Výborná komunikace s publikem a muzikantský um jsou věcí, které se této kapele nikdy nedaly vytknout. Stejné je to i dnes, kdy Mardoša trefně reaguje na počasí a vyvolává nadšené reakce z publika. Kluci z Hanspaulky servírují písničky ze starších alb i z nové desky Ležatá osmička. Závěrečná písnička Pěšáci zpívaná ve spolupráci s členem populární slovenské sestavy Para Matúšem Vallem si vyslouží nadšené ovace hlavně z řad příznivců rozvoje česko-slovenské spolupráce.

Česká vycházející hvězda Fiordmoss trochu doplácí na zvuk velkého Dom stanu a jejich projev se zde trochu ztrácí. Zato Two Door Cinema Club na hlavním podium dokážou v podvečer vytvořit takovou atmosféru, za kterou by se nemusel stydět žádný z headlinerů festivalu.

Nad letištěm se s večerem však stahují mračna a přichází bouřka, při které se zrcadlí strach i v očích otrlých. Pořadatelé však situaci zvládají bravurně, ženou lidi z velkých stanů a briskně varují před možnými riziky. Blesky se nad trenčínským údolím honí snad hodinu. K žádným výraznějším změnám programu však nedochází a jen s drobným zpožděním přichází na řadu všechny očekávané hvězdy: Elbow, Bat for Lashes, Kassabian, či Orbital. Pohodové večery na trenčínském letišti se umí vyrovnat i se sebevětšími bouřkami!

Podívejte se na live stream festivalu!

Přichází sobota, den poslední: těšíme se na Guillemots, Chew Lips, Emilianu Torrini, The Kooks, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Public Enemy, The Horrors. A přichází stejný problém jako včera: kdo to má, proboha, všechno stihnout?

Podrobnou reportáž očekávejte po skončení festivalu.

Foto: Martina Mlčuchová