Novinky

Letní filmová škola nabídne již tradičně i spoustu hudby

Letošní přehlídka proběhne v termínu od 21. do 28. července. Mezi hlavní filmové hvězdy bude patřit nejen maďarský legendární režisér Isztván Szábo, který má za sebou výtvarné snímky doprovázené orchestry, ale také Carlos Saura, který zasvětil velkou část svého životního úsilí, aby oslavil hudbu a tanec. Mnoho svých titulů věnoval propagaci tanga, flamenca či fada a mnohé z jeho poutavých filmů jsou koncipovány jako adorace těchto žánrů. Nadto bude publikum LFŠ sluchově těšit více než tucet předních českých tvůrců.  Kdo je za celý den filmy znaven, může od prvního dne vychutnávat po večerech osvědčená koncertní jména.

Hned první den představí materiál z připravované a dlouho očekávané desky Bratři Orffové. Druhým koncertem překvapí Monika Načeva – zopakuje unikátní retro set live z desky Nebe je rudý (1996), který letos připravila na oslavu 20-ti let Rádia 1. Na LFŠ se objeví i vytížení Midi Lidi, kteří přes veškerou práci chystají další turné. Filmovku ozdobí také věhlasná Iva Bittová. Její koncerty bývají vyprodané a jejich počet je rok co rok nízký, příležitost je to tedy výjimečná. Dále se představí folkově rozverný Traband, své snivé melodie z desky Zorya přiveze multiinstrumentalista Floex. Trvalé pozornosti se, aktuálně díky soundtracku ke hře Botanicula, dostává dvojci DVA. Ví se, že momentálně skládají pro nové album – třeba poodkryjí, co již vzniklo.

Poslední den filmovky budou uzavírat hned dva koncerty: frontman Please The Trees nyní sólově vystupuje pod pseudonymem Václav Havelka III. A posledním hudebním bonbónkem bude na něj navazující Lenka DusilováBeatkou Hlavenkovou a oceňovaným projektem Baromantika.

V menším bude hudba provázet také filmy. V sekci Inventura budou oprášené staré archivní snímky a ve speciálním mikroformátu k nim živě zahraje např. Fru Fru, Jan Plíhal, Dikolson, Kieslowski ad.

Kompletní program a nyní také i denní harmonogram najdete na webových stránkách festivalu.