Novinky

Kolib představuje debutové album My Own Man

Při výběru hudebníků, kteří se na desce podíleli, se Kolib neomezil pouze na Českou republiku. V seznamu hudebníků se objevuje mj. renomovaný americký baskytarista a zpěvák Fernando Saunders, dlouholetý spoluhráč Jana Hammera, Lou Reeda aj. “Chtěl jsem natočit poctivou a svěží desku se současným soundem, takovou, která zároveň vyjádří můj obdiv k mým oblíbeným deskám z 80. let,” říká o desce Kolib.

Trailer k desce:

Skladatelský rukopis a vokální linky Koliba, producentské umění Ecsona Waldese a v neposlední řadě i rozmanitost hudebního obsazení, to všechno se odrazilo ve výsledném soundu celého alba. Deset anglicky zpívaných songů nelze jednoznačně stylově zařadit, balancují na pomezí popu, rocku a alternativy. Kolib sám začínal v rockových formacích, později se soustředil na scénickou hudbu. Zpátky k jednodušším hudebním formám se vrátil na dva roky starém titulu Aside.

Když jsem na materiálu začínal pracovat, měl jsem před sebou vizi, jak by deska měla znít, o to víc jsem si později ovšem začal uvědomovat, že tuto vizi nebude jednoduché naplnit. Snažím se psát osobité, nicméně univerzální věci, které může poslouchat kdokoli na světě, a proto jsem se při hledání vhodných hudebníků logicky nebránil spolupráci se zahraničními umělci. Kdybych se na začátku procesu nepotkal s Fernandem, považoval bych desku nejspíš za nerealizovatelnou. Celkově se dá říct, že jsem v pravou chvíli potkal pravé lidi,” dodává Kolib.

Pilotním singlem je skladba If I Could Be, podpořená videoklipem, na kterém spolupracovali: Michal Krystýnek (námět), Lukáš Masner a Jan Haluza (kamera), Vítězslav Kopřiva (střih), Kolib (režie).