Novinky

Pat Metheny se představí v Brně s Unity Band již ve čtvrtek

Turné k aktuální nahrávce pojmenované podle kapely Unity Band začíná koncem června v Evropě a pokračuje v Severní Americe až do půli října. Rozsah i délka turné potvrzuje Methenyho pověst nezničitelného jazzového harcovníka a mimořádně produktivního hudebníka.

Pozitivní recenze nejnovější desky Unity Band naznačují, že skladatelsky i interpretačně se Pat Metheny blíží k dalšímu zenitu své bohaté kariéry. Po kontroverzně přijatém projektu Orchestrion se Metheny prostřednictvím alba Unity Band vrací k akustickému zvuku a návrat mu jednoznačně svědčí. 

Živé provedení desky vydané na labelu Nonesuch 12. června si mohou vychutnat na jediném koncertě v ČR, který se koná 28. června v brněnském Bobycentru. Metheny nesahá k žádným kompromisům a na turné s sebou bere tu samou sestavu, jakou je možné slyšet na mimořádně vyvedené nahrávce.

V průběhu posledních více než tří desetiletí se kytarista Pat Metheny průběžně přibližoval i vzdaloval jazzovému mainstreamu, rozšiřoval a rozostřoval hranice hudebních stylů. Jeho obdivuhodné souborné dílo doposud zahrnuje 19 cen Grammy v 12 samostatných kategoriích, řadu vlivných nahrávek, ceněná sólová alba, filmovou hudbu pro Hollywood, spolupráci s významnými umělci, mezi kterými nechybějí Ornette Coleman, Steve Reich, Charlie Haden, Brad Mehldau, Michael Brecker a mnoho dalších. Jeho kapela Pat Metheny Group, založená v roce 1977, je jediným hudebním tělesem v historii, které získalo ocenění Grammy za sedm po sobě jdoucích nahrávek.

Koncert v brněnském Bobycentru se koná v rámci festivalu JAZZFESTBRNO. Poslední vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. Pro mimořádný zájem budou na místě k dispozici v omezeném množství vstupenky na stání za 500 Kč. 

Akci pořádá JAZZFESTBRNO, o.s. ve spolupráci s agenturou TWENTYFOURSEVEN Promotions, s.r.o. a koná se v rámci festivalu JAZZFESTBRNO 2012.