Novinky

18. narozeniny RfP oslaví i Franz Ferdinand, The Kooks a Enter Shikari

Skotská kytarová čtveřice se v posledních dvou letech trochu stáhla do ústraní. Nyní však deklaruje připravenost vrátit svým ctitelkám i ctitelům vše i s úroky. Nejen, že v Hradci Králové naživo zahrají své největší hitovky, ale představí i nové písně z chystaného dalšího řadového alba. „Franzové“ na letošním RfP doplní jiné ohlášené kytarovky – The Kooks nebo Two Door Cinema Club.

Právě The Kooks, kteří nadchli návštěvníky Festivalparku v roce 2009, patří do kategorie kapel „Best of Rock for People“. Tedy formací, jež měly v posledních letech mezi fanoušky festivalu největší ohlas nebo zanechaly nejlepší dojem. Vedle britských Kooks byla v uplynulých dnech z této množiny potvrzena další jména: ENTER SHIKARI, THE SUBWAYS nebo DREADZONE.Jedno velké jméno z historie ještě přibude, po osmnácti letech je za čím se ohlížet. Rozhodně ale nezařazujeme zpátečku – důkazem budiž další nové jméno na line-upu – svěží ASTEROIDS GALAXY TOUR, dánský alternativní elektronický projekt, který na Rock for People přijede s novou deskou Out of Frequency,“ říká hlavní pořadatel Michal Thomes z Ameba Production.

Společně s prvními velkými kapelami pořadatelé také dopilovali ceník vstupenek na letošní RfP. Proti loňsku byly ceny zaokrouhleny směrem dolů a došlo k jejich výraznému zpřehlednění. „Rozhodli jsme se nejen do vstupného nepromítnout vyšší sazbu DPH, ale naopak nabídnout vstupenky ještě výhodněji než loni. Je to od nás dárek návštěvníkům k 18. narozeninám Rock for People. Další příjemná překvapení čekají na fanoušky přímo na festivalu a včas je oznámíme,“ říká Michal Thomes.

Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která pod značkou t-music zůstává generálním partnerem festivalu, platí až do samotného festivalu 15% sleva. Ještě zhruba týden (do konce února) tak mohou zákazníci T-Mobile zakoupit vstupenku na Rock for People za necelých 1 200 korun. Od 1. března se cena zdvihne na 1 275 Kč. Od 1. května do 2. července pak mohou lístek získat za 1 360 Kč, což je cena, za kterou jsme loni prodávali vstupenky v březnu…

Nezlevněné vstupenky na 18. Rock for People jsou po dvou vyprodaných edicích aktuálně k dispozici za 1 400 Kč, a to výhradně prostřednictvím portálu www.ticketsforpeople.cz. Na cenu 1 500 Kč poskočí vstupenky počínaje 1. březnem, na 1 600 Kč pak k 1. květnu.