Novinky

Rock for People přitvrzuje: Refused, I Killed The Prom Queen, H2O

Také v České republice je velmi početné publikum, pro které nejsou synonymem švédské hudby Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, nýbrž Dennis, Kristofer, Jon a David. Od roku 1992, kdy Refused vydali své první demo, a kultem zůstanou navždy,“ říká s narážkou na švédský miliardový evergreen ABBA Michal Thomes z agentury Ameba Production, která letos pořádá festival Rock for People již po osmnácté. Vidět smečku ze švédského města Umeå naživo je pro všechny fanoušky už dvou generací téměř povinností: Refused se totiž po srpnu, kdy ve Skandinávii odehrají poslední koncert, opět vrátí ke svým civilním profesím.

Spolu s Refused potěší publikum vyznávající tvrdší žánry mezi 3. až 6. červencem ve Festivalparku v Hradci Králové i další jména. Z Austrálie pocházejí metalcoreoví I KILLED THE PROM QUEEN, kteří jsou duchovně i personálně provázáni s kapelami jako Parkway Drive nebo Deez Nuts, jež osazenstvo Rock for People roztočily, sežvýkaly a zničené vyplivly v minulých ročnících. Melodický HC punk přivezou z New Yorku tuzemskému publiku dobře známí H2O, jedna z nejdéle přežívajících legend N.Y.H.C. scény, konkrétně její straight-edge odnože. Vodou punk´n´rollu vyvěrající z obětavého živého hraní pokřtí fanoušky britští THE COMPUTERS, kteří nedávno nadchli coby předskokani pražského koncertu jiného taháku letošního Rock for People – tria The Subways.

Vstupenky za cenu 1 500 Kč jsou do konce dubna v prodeji výhradně na portálu www.ticketsforpeople.cz, k 1. květnu ceny povyskočí na 1 600 Kč. Pro všechny zákazníky společnosti T-Mobile, která pod značkou t-music zůstává generálním partnerem festivalu, platí až do samotného festivalu 15% sleva. Od 1. května do 2. července tak zákazníci T-Mobile mohou lístek získat za 1 360 Kč.

Veškeré další informace jsou k dispozici na webových stránkách festivalu.