Novinky

Kamorthon - STRETCH the SAILS / 2011/12

Kamorthon - STRETCH the SAILS / 2011/12

heavy - metal - core / Bratislava

Po dvou letech a vydání čtyř singlů přišla formace „Kamorthon“ se svým debutovým EP „Stretch the Sails“. Toto EP obsahuje celkem pět skladeb, z čehož jsou dvě skladby uvedeny jako bonusové. Stylové rozpětí, které posluchač na tomto CD uslyší, a kterým samotná kapela disponuje, je opravdu rozsáhlé. Povedeně zakomponované přechody dodávají tomuto počinu celistvost a ukázku nadhledu, při této tvorbě. („Tak se mi zdá, že se mi poslední dobou dostávají do rukou samé výborné věci“).

Booklet tohoto CD je z poloviny zaplněn nikde nekončícím mořem, kdy v dáli za obzorem vycházející slunce pozvolna prosvěcuje potemnělou oblohu. Přes slunce umístěný název tohoto EP „Stretch the Sails“, který („zvláště pak jako poslední bonusová skladba v akustickém podání“), svou hudební náladou do této prezentace přesně zapadá. Po rozevření třístránkového bookletu objevíme text třetí skladby a poděkování všem lidem podílejícím se na tomto EP. Vnitřní část je laděna do černé barvy, obsahující logo kapely, texty dvou úvodních skladeb a také jména hráčů této formace.

Již od úvodní skladby nesoucí název „Rejected“, která posluchače vtáhne do dění na EP „Stretch the Sails“, se začíná linout, velice povedený zvuk, který mají na svědomí slovenské nahrávací studia 999 a M. A.T. Začíná jízda plná kytarových vyhrávek obohacená melodičností a míchání stylů, které jsou kompozičně přesně zapadající do sebe. Pokrok, který kapela udělala od svých starších počinů, je velice znatelný. Ať už melodický vokál, či barva hlasu, kterou zpěvák Marek Baláž disponuje nebo „screaming“ Matúše Kóňa dodávají tomuto hudebnímu dílu („i při svém vzájemném pěveckém doplňování“) tu správnou atmosféru. Nedá se opomenout ani hráčský um všech členů „Kamorthon“, kteří při své souhře dokážou vyprodukovat místy až takměř geniální pasáže, které ...

http://www.criticmusic.cz/