Novinky

Flédu dnes ovládnou hravé melodie Princess Chelsea

Za uměleckým jménem Princess Chelsea najdeme talentovanou novozélandskou zpěvačku, pianistku a skladatelku Chelsea Nikkel. Výstřední zpěvačka svéhlavě míchá prvky klasické hudby, orchestrálního popu a elektroniky a momentálně patří mezi nejzajímavější objevy tamější scény.

Chelsea Nikkel se narodila v Aucklandu. Už od útlého dětství studovala klasickou hru na klavír a postupně koketovala i s dalšími hudebními nástroji (bicí, kytara, klarinet a xylofon). Brzy pocítila chuť sama komponovat a na střední škole napsala svou první skladbu Monkey Eats Bananas. Autorské schopnosti rozvíjela v The Brunettes, indie-popové kapele upsané známému labelu Sub Pop.

Odtud už vedla cesta k jejímu sólovému projektu. 3 roky nahrávání a zvukových aranží za producentského dohledu Jonathana Bree (The Brunetts) zúročila na debutovém albu Lil´Golden Book, které vyšlo v loňském roce jako první sólový ženský počin labelu Lil´Cheefs Record.

Nikkel na něm nezapře svou lásku k melodiím ze starých Disneyho pohádek a filmů Wese Andersona, ale ani inspiraci Kraftwerk, Enyou nebo Dr. Dre. Každou písničkou nám roztomile vypráví příběhy ze svého života a dospívání.

Ve skladbě Cigarette Duet vede skutečnou rozpravu se svým přítelem. Sama k tomu dodává „Dříve jsem kouřila a můj partner to nesnášel. Tahle písnička ale kouření ani neobhajuje, ani není proti. Prostě o tom spolu jen diskutujeme“. Videoklip k této skladbě se stal hitem, který na internetu během několika měsíců shlédlo více než 2 milióny lidí.

Na koncertech Chelsea doprovází plnohodnotná kapela (kytara, basa, bicí, triangl, 4 klávesy, xilofon a metalofon) a výsledkem je magický mix chytlavých melodií, které srší nápady a vtipem.

Vystoupení Princess Chelsea slibuje příjemný zážitek letošního jara.