Novinky

NPR First Listen: Fiona Apple, Glen Hansard, Ravi Coltrane

Fiona Apple - The Idler Wheel

Americká písničkářka Fiona Apple svou čtvrtou deskou dokazuje to, že jednoduše miluje dlouhé a komplikované názvy alb. Pojmenovala by své nejnovější dílko jinak The Idler Wheel Is Wiser Than The Driver of The Screw And Whipping Cords Will Serve You More Than Ropes Will Ever Do, more simply known as The Idler Wheel...? A teď to řekněte třikrát rychle za sebou. A nebo si desku radši poslechněte.

Glen Hansard - Rhytm and Repose

Někoho to možná překvapí, ale Glen Hansard vydává svou vůbec první sólovou desku. Irský písničkář a muzikant spolupracoval už na tolika projektech, že se k vlastnímu albu dostal až teď. Jestli za to novinka s názvem Rhytm and Repose stojí, se můžete dozvědět tady.

Ravi Coltrane - Spirit Fiction

Pokud vám jméno saxofonisty Raviho Coltranea něco říká, pak vězte, že je synem jazzové ikony Johna Coltranea. Ten však zemřel, když byly Ravimu dva roky, svého tak nikdy pořádně nepoznal. V současnosti vydává už svou šestou desku s názvem Spirit Fiction, na níž spolupracoval s řadou známých jazzových muzikantů. Poslechnout si ji můžete zde.

Neneh Cherry And The Thing - The Cherry Thing

Švédská zpěvačka Neneh Cherry se vrací po delší pauze albem plným cover verzí, na kterém pracovala spolu s jazzovým triem The Thing. Kritickému uchu jí můžete podrobit tady.