Novinky

Tauron Nowa Muzyka zveřejnil trailer a další novinky

K třem desítkám již ohlášených hostů přibyla další tři jména: John Talabot, Morphosis a Hot Chip.

Hot Chip, známý rozjívený indie elektro-pop, bude opět jako jeden z mála zastupovat živé kapely v programu. John Talabot, zkušený elektronik, remixér a solitér, letos prorazil jako hotový taneční producent s lehce párty deskou fIN, kterou ukázal své vážnější zájmy a ambice na poli tanečních parketů. Podpoří ho i minimalisticky tepavý talent soft techna Pional. Poslední ohlášený trojlístek uzavírá Rabih Beaini aka Morphosis, dvacet let rozkročený mezi technem, down tempem a nočními emocemi jazzu.

Trailer vyzvihuje podstatu festivalu

Odvrácená temná strana je dalším rokem námětem také festivalového traileru, ve kterém tvůrci kolorují naši bezpečně spoutanou, děsivou stránku a tu, kterou jsme si schopni vytvářet a hýčkat si jako čistou. V autorském komentáři se píše: „Teprve po konfrontaci s naším stínem začneme rozpoznávat svoji masku. Začneme se měřit s tím, co ze sebe prezentujeme ostatním a pochopíme své lži.“

Nejde o žádné jinglové video se zdravicemi headlinerů, naopak – festival vzbudí u některých potenciálních návštěvníků zřejmě respekt. Plně tak ale vystavuje svou nekomercionalitu a artovost, jejíž principy ctí. 

Grandiózní bude i opening night

Čtvrtečním večerem, který je zpravidla zasazen mimo hlavní areál v industriální památce města, organizátoři překvapili. Doposud sice nepublikovali detaily, ale přislíbili spolupráci dvou zcela rozdílných těles - Chilliy Gonzales a AUKSO Chamber Orchestra .

Chilly Gonzales je poměrně nečitelnou figurou na hraně artificiální a non-artificiální produkce. První znatelný úspěch přišel se singlem Let’s Groove Again, ještě když si říkal jen Gonzales neodolatelně zvukově namíchaná pecka mu otevřela nejedny dveře, ani jedny ho ale dostatečně nezlákaly. Nečekaným úkrokem, klasicistně prodchnutou deskou Solo Piano, si naklonil nemalou část odborné veřejnosti, stejně tak má ale zápis v podobě singlu užitého v reklamě.

Během dnešního roku by měla opět přijít na řadu vážněji laděná deska, Solo Piano 2, čímž se alespoň částečně vysvětluje překvapivé spojení s Katovickým, těžkoúrovňovým souborem AUKSO Chamber Orchestra pod dirigentskou taktovkou váženého Marka Mośe.

AUKSO Chamber Orchestra nepatří k těm často najímaným orchestrům - spolupráce se středoproudými formacemi je při náročnosti jejích aranží a krajnosti interpretací takřka nemyslitelná. Kolaborace s místy chilloutově tepavým Gonzalesem je ale také fantazijní oříšek. Spojte si níže položené tři ukázky a rezervujte si včas lístky.

Festival Tauron Nowa Muzyka proběhne v polských Katovicích ve dnech 23. - 26.8.2012.
Veškeré varianty vstupenek je možné zakoupit také v české síti Ticketpro a Ticketportal. Byl spuštěn i předprodej míst ve stanovém městečku.

Foto: Tauron Nowa Muzyka