Novinky

The Oscillations vezou novinku Veils i na strahovskou Sedmičku

Jestli hledáte zvukovej výlet za hranice všedních dnů, jste na správný adrese. Jak jí ale popsat? Řekněme, že The Oscillation je neopsychedelická shoegaze / krautrock / drone kapela, jejíž aktuální album „Veils“ v sobě spojuje inspirace Maserati, Lumerians, Guapo a Spiritualized. Výsledkem je maximálně uhrančivá muzika, která k sobě přitahuje všechny možný mimotělní zkušenosti jako magnet.

Mozkem The Oscillation je producent a multiinstrumentalista Demian Castellanos, respektovaná osobnost se spoustou pozoruhodnejch zářezů (Orichalc Phase, Booze, spolupráce s Timem Holmesem s Death In Vegas atd...). Castellanos svojí cestou zvukem plynule navazuje na anglickou linii osamělejch poutníků od Syda Barretta až k Jasonu Pierceovi. V The Oscillation spojil hypnotickou rytmickou složku s minimalistickými, ale neuvěřitelně chytlavými melodickými linkami. Celá deska Veils pak působí jako jedna mocná, hlasitá mantra, v níž se postupně ztrácejí všechny zbytky racionálního uvažování. Ostatně, přesvědčte se sami.

Zdaleka nejlepší pozvánkou na koncert The Oscllation je právě poslech Veils:

Na 007 budou 17. června před The Oscillation hrát Stevie Brufen, disko / minimal duo ze Slezska. The Oscillation můžete v Česku vidět tady:

15. června – Plzeň, Pod lampou
16. června – Písek, Pí Klub
17. června – Praha, Klub 007
19. června – Ostrava, důl Hlubina
22. června – Bojkovice, MišMaš festival
23. června – Brno, Boro

THE OSCILLATION , (UK)support: STEVIE BRUFEN (Slezsko)
Neděle 17. června 2012 od 20:00
Praha – Klub 007 Strahov
vstup 200 Kč