Novinky

Respect festival 2012: Awesone Tapes from Africa (USA)

Brooklynský etnomuzikolog Brian Shimkovitz na svých cestách Afrikou nasbíral stovky na Západě nikdy nevydaných nahrávek, s nimiž jako DJ vystupuje na světových festivalech včetně All Tomorrow's Parties (2010 a 2011), Roskilde, Gilles Peterson's Worldwide a berlínském Worldtronics. Jeho show působí jako magický stroj času, zaveze vás do fantastické scenérie stylů, které se v Africe hrály v době Beatles a Led Zeppelin.

K autentičnosti přispívá i 100% analogový zvuk, Shimkovitz totiž hraje z původních nosičů, tedy v Africe vydaných kazet. Svoji aktivitu nedávno rozšířil o projekty v prestižním pařížském muzeu Musee Du Quai Branly, které mapuje vztah Evropanů ke kulturám třetího světa. V době, kdy se zlatá éra africké hudby stává na Západě kultovním trendem, připravuje Shimkovitz k vydání sérii reedic ze svého archivu.

Program Respect festivalu:

V sobotu 16. června vystoupí na ostrově Štvanice Jagwa Music (Tanzanie), Mulatu Astatke (Etiopie), Terah Taali (Indie), Karandila Junior Gypsy Brass Band (Bulharsko) a Arifa (Holandsko, Turecko, Rumunsko, Irák).

V neděli 17. června se mohou návštěvníci těšit na Conjunto Angola 70s (Angola), Duquende (Španělsko), Roland Tchakounte (Kamerun,Francie), Soul Motion (Srbsko, Bosna a Hercegovina) a Romano Trajo (Česká republika).

Podrobnější informace o jednotlivých skupinách a interpretech, kteří všichni vystupují v České republice poprvé, naleznete zde na webových stránkách festivalu.

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro - dvoudenní vstupenku na celý festival 550 Kč (jednodenní 450 Kč).

V rámci doprovodného programu pak vystoupí ve čtvrtek 26. července v Paláci Akropolis skupina Alaaev Family (Izrael,Tádžikistán).