Novinky

Bear in Heaven přivezou svou experimentální elektroniku i do Rock Café

Bear In Heaven (USA)
Do roku 2009 tuhle kapelu takřka nikdo neznal. V roce 2007 sice vyšlo debutové album Red Bloom of the Boom, ale to nikdo pořádně nezaznamenal. Kapela se na dva roky odmlčela, aby vydala svojí nejúspěšnější nahrávku Beast Rest Forth Mouth. Deska si po právu vysloužila nadšené ohlasy. Celý rok 2010 strávili na cestách společně s Cymbals Eat Guitars či Metric. V letních měsících zavítali na celou řadu letních festivalů, mezi kterými nechyběl nejlepší polský indie festival OFF v Katovicích nebo jeden z nejmasovějších evropských festivalů Pukkelpop v Belgii.

Do Prahy kluci přijíždějí představit svoji novou desku I Love You Man, it’s Cool, která vyšla začátkem dubna a byla pojmenována podle vzkazu, který po sobě zanechal klávesák na poslední zkoušce před svým odchodem z formace. Kapela kvůli tomu vystupuje v odlehčené trojčlenné sestavě.

Kapela zariskovala, protože oproti BRFM má nové CD podstatně uhlazenější zvuk. Kluci měli tentokrát volnější ruce a mohli si pozvat atlantského kamaráda z Dead Oceans Phila Waldorfa, aby jim pomohl najít novou zvukovou polohu. Frontman Jon v jednom rozhovoru přiznal, že si dlouho dobu nebyl jistý, jestli fanoušci desku přijmou vzhledem k výraznému zvukovému odklonu. Pozitivní reakce ale potvrzují, že fanoušci jsou s novými tracky víc než spokojeni.

Jestli Beast Rest Forth Mouth byla nahrávka špinavá, zrnitá s místy záměrně odpudivým ječivým zpěvem, tak esencí I Love You, It’s Cool je vlastně druhý singl Sinful Nature, o kterém zpěvák Jon Philpot řekl: “Je to óda pro všechna stydlivá děvčata. Je potřeba, aby se přestaly krotit. Změnit svět můžou jen tehdy pokud se naprosto uvolní”. Přijďte s námi 3.6. od 19.30 ztratit hlavu a naplno osvobodit svou hříšnou náturu. Bear in Heaven Vám budou s radostí asistovat.

Terror Bird (CAN)
Zpěvačka a klávesistka Nikki Never aka Terror Bird z Vancouveru vystoupila v Česku poprvé v roce 2009, a to solově a hned na hlavním podiu na festivalu Creepy Teepee. S poměrně nevděčnou rolí si poradila skvěle, nicméně letos vyjížíd na turné s kapelou. V hlase Nikki slyšíte podobnou sílu a hloubku jako v hlase Siouxsie. Hudebně má Terror Bird nejblíž k osmdesátkový new wave, elektro-popu a new romance. Právě jí vychází deska Secret Rituals na Adagio830 a současně taky kazeta Lost Forever In Silence na DZ Tapes, takže žádný strachy že by při svojí již třetí zastávce neměla z čeho vybírat.

LMA & A.M.180 present: BEAR IN HEAVEN (USA), TERROR BIRD (CAN) + guest
Neděle 3. června od 20:00
Praha - Rock Café
Vstupenky pouze v místě za 300,-/cena při rezervaci na landminealert@gmail.com 270,-