Novinky

Red Baraat míří do Rock café

Kapelu vede ji Sunny Jain, hráč na indický buben dhol. Kromě severoindického dholu – oboustranného soudkovitého bubnu zavěšeného přes rameno - doplňují dále devítičlenný soubor bicí, perkuse, suzafon a pět dalších žesťů. Toto nástrojové složení produkuje nakažlivý severoindický rytmus bhangra s příměsí především funku, go-go, latiny a jazzu. Sunny Jain se skupinou Red Baraat zkrátka stvořil a definoval naprosto osobitý vlastní zvuk.

Baraat znamená v hindštině svatební průvod. Severoindickým zvykem je, že si ve svatební den ženich jede pro nevěstu do jejího domova na krásně ozdobeném koni za doprovodu rodiny a přátel.

Zvuk kapely je neskutečně působivý, uchovává si unikátnost a obdivuhodnou kvalitu. Na Red Baraat můžete narazit jak na neohlášeném a rozpáleném sklepním večírku v jejich domovském Brooklynu, tak na prknech Barbicanu, na jazzovém festivalu v Montrealu či v Lincolnově centru. O kapele najdete pochvalné zmínky například v časopisech New Yorker, NPR, Wall Street Journal, Songlines či National Geographic. Příznivci kapely jsou tak různí, jako kapela sama. Red Baraat zapracovali do svého konceptu spoustu globálních vlivů, smísili je a teď je vyvážejí v brooklynském duchu zpátky do světa.

Od svého vzniku v roce 2008 se kapela Red Baraat zaskvěla na akcích jako byly globalFEST, Montreal Jazz Festival, Sunfest, Chicago World Music Festival, Madison World Music Festival, New Orleans Jazz Festival, Pori Jazz Festival (Finsko), Molde Jazz Festival (Norsko) a Chicago Folks & Roots Festival , hráli na pódiích Lincolnova či Kennedyho centra. Nahráli úspěšnou ústřední píseň k filmu The Yes Men Fix the World, a v roce 2009 vystoupili v New Yorku na akci Mercedes-Benz Fashion Week při přehlídce modelů značky Ports 1961.

RED BARAAT:
Sunny Jain - dhol / mc
Rohin Khemani - perkuse
Tomas Fujiwara – bicí
Mike Bomwell – sopránsaxofon
Alex Hamlin - barytonsaxofon
Sonny Singh - trubka / vokály
MiWi La Lupa - basová trubka / vokály
Ernest Stuart - pozoun
John Altieri - suzafon / rap

RED BARAAT
Pondělí 21. května od 20:00
Praha - Rock café
Vstupné 400 Kč