Novinky

Mezi Ploty proběhne již tento víkend, 26.-27.5.2012

V rozsáhlém lesoparku léčebny bude důmyslně rozestavěna desítka scén. Dvě hudební stage, několik divadelních stagí, divadelní a výtvarná dílna, Kašpárkův koutek nebo dětské zázemí. Poutavý plenér mezi vilami a pavilony využili organizátoři naplno, aby návštěvníkům umožnili poznat co nejvíce z krás netypického území.

Stejně tak zřejmě postupovali při dramaturgickém výběru. Multižánrové dění na hudebních scénách zdobí neočekávané množství velkých jmen, která na standardizovaných festivalech jen tak neuvidíte: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Vltava, Hudba Praha, Zrní, Už jsme doma, Radim Hladík&Blue Effect, Cocotte Minute, Toxique, Ty syčáci, Yellow Sisters, Žlutý pes, Sto zvířat, Krücipusk, Vladimír 518 ft. Tereza Černochová a mnoho dalších.

Nesmírně bohatý je ale také nehudební program, který má podle tradice festivalu zásadní roli. Jen první den se můžete těšit na více než dvě desítky doprovodných akcí. Hlavními hosty bude Divadlo Na zábradlí, Ha divadlo, v neděli poté dokonce Národní divadlo, Divadlo Sklep nebo brněnský spolek Husa Na Provázku. Nebude chybět zpracování Cimrmana nebo Fimfára, autorská čtení Jiřího Dědečka nebo Beaty Matyášové, populární program kanálu HBO Na stojáka!, představení skupiny pacientů a léčených, dětský rozhlasový sbor, ani špičková sólová tanečnice Antonie Svobodová! Podtrhnout by se měl také nedělní blok tanečních sólistů a skupin, který bude od 13-19 hodin představovat v nových kombinacích vybrané choreografie aktuální scény. Dvoudenní maraton doplňují také kabarety, happeningy, prezentace…

Více o programu na stránkách festivalu: www.meziploty.cz

Jednodenní a dvoudenní vstupenky v síti Ticketstream nebo na místě.

Děti do výšky 1m v doprovodu rodičů a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P + asistent mají vstup zdarma.