Novinky

Další večírek A2+ bude v duchu distant rave music

Cyklus A2+ odpovídá myšlence samotného čtrnáctideníku: vhodný pro akademiky a punkery, široká veřejnost promine. A2+ se jako nová podpůrná aktivita občanského sdružení A2 profiluje odvážnou dramaturgií, naprosto minoritním záběrem a častou změnou prostředí. Nabitý program dalšího ultra večírku pro silnější povahy to jen potvrzuje - do klubu K4 se kvůli němu sjede tuto neděli 27.5. hned čtveřice zahraničních experimentálních interpretů. Startuje se v 20.00.

DIAMOND CATALOG (US, nna tapes) patří k mikroscéně zasvěcené diy noisové a dronové tradici a pracují pod vlastní nálepkou distant rave music. Zvuková produkce Pata Maherra a Laly Conchity  představuje A2 jako mísení atmosféry nad městem, hlukového smogu a útržků blízkých párty. Debutová LP deska Magnified Palette vyšla loni na respektovaném labelu NNA tapes, pro lepší představu a ukázky doporučujeme web
http://unbornfaceswithering.blogspot.com


PAK (US, Breaking World Records)
Sólový projekt výtvarnice a hudebnice Lauren Pakradooni z Rhode Island je plně zasvěcený manipulaci se čtyřstopými magentofony a dalšími přístroji ozvučenými kontaktními mikrofony, výsledkem je delikátní, oduševnělá hudba smyček a také celá série originálních kazetových artefaktů.
http://laurenpakradooni.wordpress.com/tapes


COTOPAXI (NL)
K ambientní taneční hudbě tíhne také tvorba amsterdamského dua, v němž figurují Johann (aka Fyoelk, jinak také člen techno dua Laser Poodle) a Hannah (aka Moemlien). Záznam jejich lednového vystoupení na rádiu Red Light (mj. společně s Modern Witch), v němž využívají hlavně syntézatory, bicí automaty, kazetové smyčky a manipulované vokály, je volně k poslechu a ke stažení.
http://soundcloud.com/redlightradio/das-ding-dj-modern-witch


CITY HANDS (NL, Silver Ghosts)
Zakladatel haagského kazetového labelu Silver Ghosts, hudebník odkojený punkem a ovlivněný psychedelií i dubem Manuel Padding působí od roku 2010 pod jménem City Hands. Do svých setů zapojuje i akustické nástroje a inspiraci skrytými vrstavmi hudební exotiky.
http://soundcloud.com/silver-ghosts

http://soundcloud.com/silver-ghosts/danny-wagner

zdroj: A2

více o dalších večerech A2+ zde: http://www.advojka.cz/a2