Novinky

Figury – Na Perutích / 2012

Figury – Na Perutích / 2012

rock – pop / Praha

Pop rocková parta z Prahy, která vydala CD obsahující celkem devět česky nazpívaných songů o sobě tvrdí, že jsou tříčlenná banda primárně soustředěná na alkohol, sex a rokenrol. Celkové ustálení této formace v podobě, ve které ji můžete slyšet v této době, se datuje na podzim  roku 2007, kdy do kapely přišel „Dr. George“ a obsadil post kytaristy. Lepší úvod, než názor jednoho fanouška této kapely nejde snad ani vymyslet.

 „ …. ve skutečnosti se rozhořel mezi zpívajícími kytaristy a sboristkami boj o to kdo vlastně bude zpívat . Původně situaci ovládli zpívající kytaristé ale sboristka Ája se nechtěla smířit se vzniklou situací a tak během koncertu vběhla na jeviště začala křičet, že kytarista ( dr.Džórdž ) stejně neumí vůbec zpívat a že bude zpívat ona!!! Šokovaný dr.Džórdž se v tu chvíli nezmohl na odpor a tak Ája stačila zazpívat jednu píseň CHAMELEÓN. Přítomné sboristky se snažil paralyzovat druhý kytarista Sykoj, který předstíral, že nezná text písně a chtěl, aby mu Ája přidržovala před očima text písně. Na stranu kytaristů se postavili fanouškové kapely, když vykřikovali že sboristky zaclání a nevidí na hráče na bicí, takže sboristky seděly na jevišti na zemi a zpívali CHAMELEÓN !!! “   Odpověď kapely:  Rád bych jako kapelník, tedy i jménem celého tělesa, ubezpečil, že podobné ty-játry se na našich koncertech budou vyskytovat i nadále neboť ROKENROL TO NENÍ PRDELL. ( Převzato z FB profilu kapely.)

 

 Hned úvodní skladba „Na Perutích“, která je i názvem samotného CD začíná dynamickým kytarovým riffem, který provede posluchače přes lehké obměny celou skladbou doplněn o kytarové sólo. Následující skladba „Michelle“ je pomalejším kouskem tohoto počinu a jako rocková balada je skladbou, která osloví spíše něžnější pohlaví. Po odpočinkové záležitosti přichází „Chameleon“. Rychlejší věc, ve které vyznívá výborný kovový zvuk baskytary, který ...

http://www.criticmusic.cz/