Novinky

WANASTOWI VJECY - LETÍME NA WENUŠI TOUR 2012 -PRAHA

   WANASTOWI VJECY - LETÍME NA WENUŠI TOUR 2012 -PRAHA

Psal se rok 1991  a Wanastowky vydaly své první oficiální album "Tak mi to teda nandey", které obsahuje i stejnojmennou píseň. Ta se stala hitem. Nutno podotknout, že na každé z vydaných desek jsou jeden či dva hity. Tedy písně, které podle názvu nebo hudby identifikuje i leckterý „ortodoxák“, poslouchající v té době pouze death nebo black metal. Lži sex a prachy, Sbírka zvadlejch růží, Kouzlo aj patří k lety prověřeným poprockovým skladbám. A právě to byl důvod, že jsem i já vytáhl zase po dlouhé době svůj zadek z brlohu a šel si užít něco z retro atmosféry a zavzpomínat na časy, kdy“ metly“ nosily „ džísk y “ a „ křiváky “ a „ wanasťáky “ poslouchaly 16ctiletý holčiny s beďárama, vytahanejma svetrama, „somradlama“ a „ muříma nohama “ a korálama nakrku, nohou, rukou či jinde.

Už při příchodu k vršovické hale v Edenu jsem byl celkem překvapen množstvím lidí postávajících před halou. V duchu jsem tipoval, že koncert navštíví něco kolem 2000 lidí. Nakonec bych se nebál vsadit na minimálně dvojnásobek zúčastněných. Což už samo svědčí o tom, že WV nejsou v hudebním průmyslu nováčci a mají PR zmáknuté. Ano, v ulicích hlavního města byly k vidění i nějaké ty bilboardy a dokonce nedávno vyšel rozhovor (ne náhodou) v novinách Prahy2 s Robertem Kodymem. Dobrá práce!

Do útrob haly jsme se začali sunout něco málo před 20h a celý proces trhání lístků byl mile plynulý a na počet lidí i rychlý. V hokejové svatyni jsme pak pečlivě vybírali místo k poslechu i podívání, což se neobešlo bez menších konfliktů s tupci. Podle načtených informací by mělo být pódium, kulisy a projekce za ním zajímavou podívanou.

 Něco po 20h za mohutného pískotu haly vyběhli WV na scénu. A to ve složení, které bylo jedním z důvodů  proč jsem koncert navštívil. Kodym, Smetáček, Vartecký a Havlíček. Toť posun od studiového dua Kodym  +  P.B.CH. Svůj poslední koncert šnůry zahájili písněmi z poslední desky "Letíme na Wenuši", které nejsou lety prověřenými hity, ale víceméně měly kladný ohlas i když nenabídly nic víc než průměrný poprock současné doby.

Nebudu tady ztrácet čas vyjmenováním skladeb, které zazněly, ale popojděme rovnou k akci. Nejlepší práci odvedl určitě Video Server HippoTizer HD od firmy Grenn Hippo. Tento přístroj synchronizuje světla se zvukem, klipy a pyroefekty a je fakt, že o podobné "šou" se v 90letech nikomu moc nezdálo. Zaujal jsem pozici asi v půli haly, v davu zpocených děvčat (nejen) a kochal se projekcí. Kodym se mi po celou dobu koncertu jevil celkem ve formě. S jeho floutkovsky přidrzlou dikcí se nijak nelišil od role, kterou dokázal v 90sátých letech poblouznit nejedno dívčí srdéčko. Nicméně musím uznat, že jistá neměnnost jeho stylu mi přišla vlastně sympatická a očekávaná. Představte si, že by Kodym vystoupil v modrých rifličkách a sportovní bundě s bílími sportovními botami....nemožné. Tedy jako menhir neměnný Kodym byl ...

http://www.criticmusic.cz/